رنگ آمیزی نما و نقاشی نمای ساختمان با داربست و بدون داربست

نقش رنگ آمیزی نما ی ساختمانی در زندگی انسان ها:

دلایل اهمیت رنگ آمیزی نما : رنگ یک نوع زبان جهانی است.رنگ احساسات را تحریک میکند.باعث شکل گیری فرهنگ ها میشود و زمینه ساز دنیای ما میباشد.
صحبت کردن از رنگ همیشه باعث میشود که ویژگی های موسیقیایی و ویژگی های شخصیتیمان را به یاد بیاوریم.

رنگ آمیزی نما همیشه توانسته ، حالت ها و احساسات ما را تغییر دهد و فضای ویژه ای به وجود بیاورد و روحیه ی انسان را بالا ببرد.
از این رو یک جایگاه خوب و امنی برای به عرصه رساندن خلاقیت های انسان دارد.

رنگ آمیزی نمای ساختمان

رنگ آمیزی نمای ساختمان

رنگ آمیزی نمای ساختمان :

در این زمینه شرکت های معتبری وجود دارند که در زمینه های سیمانی ، فلزی ،کامپوزیت ، فعالیت میکنند.

رنگ آمیزی نمای بیرونی ،جلوه خاصی به ساختمان میدهد ، که بعد از تکمیل کار ، کارفرما احساس رضایت مندی میکند.

برای این که کار با دقت انجام شود ، باید یک سری نکات اصلی رنگ آمیزی را رعایت کرد ، از این رو پرسنلی که نما را رنگ آمیزی میکنند باید از تجربه ی بالایی برخوردار باشند.

شناخت رنگ و کیفیت آن یک نوع راهکار است که روی کیفیت کار اثر میگذارد.

خریدن رنگ از بین رنگ های انتخابی ، اولین کار برای نقاشی نمای ساختمان است.دراکثر مواقع استفاده از یک شلنگ و برس مخصوص اسکراب ، برای شروع این کار لازم است.

درمواقعی که تصمیم داریم از یک متخصص کمک بگیریم ، میتوانیم روی متخصص های ما برای رنگ آمیزی نما حساب ویژه باز کنید.

این گونه افراد عملا ، برای انجام این کار از دستگاه های فشار آب استفاده می کنند. بهره گیری از این روش می تواند نتیجه بسیار مطلوبی را به همراه داشته باشد.

اگر با نحوه استفاده کردن از این دستگاه آشنا نیستید ، خودتان اقدام به انجام این کار نکنید.

در صورتی که این کار را به درستی و کامل انجام ندهید باعث آسیب زدن به نمای ساختمان خود میشوید.

پس از تمیز کردن نمای ساختمان ، وقت آن میرسد که رنگ های پوست پوست شده از سطح ساختمان را جمع آوری کنیم.

زیرا انجام دادن این کار پیش از رنگ آمیزی نما بسیار مهم طلقی میشود.به دلیل این که رنگ آمیزی کردن بر روی آن پوسته ها ، میتواند در آینده از کیفیت رنگ بکاهد.

رنگ آمیزی نمای یک ساختمان متروکه

رنگ آمیزی نمای یک ساختمان متروکه

برای مثال  هنگامی که شکاف یا حفره ای بر روی نمای ساختمان به وجود بیاید ، بهتر  است با استفاده از بتونه آن سطوح را پر کنیم و سپس رنگ آمیزی نمای خود را شروع کنیم.

یکی از مراحل اصلی ، در آماده کردن نمای بیرونی  ، استفاده از درزگیر و سیلر در قسمت درز پنجره هاست و باعث جلوگیری از ورود خاک و آب به داخل خانه میشود ، زیرا استفاده نکردن و عدم استفاده از این کار در آینده باعث آسیب به فضای داخلی خانه میشود.

رنگ آمیزی نما، و نقاشی نما :

شکل و نمای بیرونی ساختمان مولف اصلی زیبایی یک ساختمان میباشد.رنگ نمای ساختمان نقش اساسی در بهسازی وزیبایی نمای ساختمان ایفا میکند.رنگ ها میتوانند ظاهر خارجی و نمای بیرونی ساختمان ها را از حالت کسل کننده خارج کرده و شور و حال و زیبایی جدیدی به آن بدهند. رنگ آمیزی نما ،نقاشی نما میتواند نمای ساختمان را در برابر اثرات منفی جوی محافظت نماید. رنگ آمیزی نما ، نقاشی نما جلوه ای جذاب به نمای ساختمان میبخشد.

رنگ آمیزی نما ، نقاشی نما کمک میکند تا نمای ساختمان ایمن و تمیز شود.موارد زیادی برای ارتقاء وافزایش کیفیت محل زندگی شما وجود دارد،به طور مثال پوشیدن لباس تمیز واتو کشیده شده عملکرد زیبایی شناختی دارد اما میتواند بیانگر احساسات درونی و نظم و انضباط یک فرد باشد،با این حال شکل ونمای بیرونی یک ساختمان مولف اصلی زیبایی یک ساختمان و همچنین بیانگر حال وروحیه و نظم و انضباط داخلی یک ساختمان میباشد. چرا نقاشی نمایا رنگ آمیزی نما اهمیت دارد؟؟
در حقیقت نقاشی نما و رنگ آمیزی نما هم مزایای زیبایی شناختی و هم عملکردی برای خانه شما دارد. برخی از این موارد بلافاصله به کار خود ادامه میدهند و کیفیت خانه شما را بهبود میبخشند و برخی دیگر به عنوان اقدامات صرفه جویی در هزینه به مرورزمان نمایان میشوند. اگر قصد ارتقاء جدید نمای ساختمان خودرا دارید با شناخت این مزایا رنگ آمیزی نما ونقاشی نمای بیرونی ساختمان خود را شروع کنید.

1.زیبایی شناسی هنگامی که برای اولین بار به خانه خود نقل مکان کردید ،ممکن است سلیقه های مختلفی داشته باشید و یا ممکن است از ابتدا از رنگ خانه ی خود متنفر باشید!!حتی اگر عاشق رنگ بودید و هنوز هم آنرا دوست دارید ،بعد از گذشت چندین سال از همان ممکن است شما آماده تغییر باشید.در نتیجه به هیچ عنوان از ارزش زیبایی شناختی که رنگ آمیزی نما،نقاشی نما به خانه ی شما میدهد غافل نشوید.
۲. رنگ آمیزی نما و نقاشی نما از نظر عینی قیمت و ارزش ساختمان را افزایش میدهد. زمانی که کارشناس املاک برای ارزیابی قیمت ملک شما به ساختمان شما مراجعه میکند،در وحله ی اول نمای بیرونی ساختمان به نظر اوآمده و یک رنگ آمیزی نما و نقاشی نمای مناسب میتواند بر ارزش ملک شما بیفزاید.
3.محافظت در برابر عوامل طبیعی مانند باران،باد،برف و آتش و……. که میتواند به طور بلقوه به نمای خارجی ساختمان آسیب برسانند و رنگ آمیزی نما و نقاشی نما و رنگ مناسب میتواند تقریبا در برابر همه ی این عوامل تا حدی مقاومت کند. همچنین در بعضی موارد میتوان از مواد مخصوص نانو استفاده کرد تا در برابر ورود رطوبت به خانه شما جلوگیری کندو از هزینه های اضافی ناشی از صدمه رطوبت و کپک به داخل جلوگیری کند.
رنگ آمیزی نما و نقاشی نما یکی از ارزان ترین بازسازی هایی است که میتوانید انجام دهید ،این بدان معنا نیست که استدلال کنیم بهترین بازسازی ها همیشه ارزان ترین آنها هستند ،اما اگر به دنبال راهی مناسب برای بهبود ارزش ،جذابیت،و عملکرد خانه خود هستید نقاشی نما و رنگ آمیزی نما میتواند از بهترین راه های ممکن در امر بازسازی و زیباسازی یک ساختمان باشد.

و حتما به یاد داشته باشید که انتخاب یک رنگ با کیفیت و یک مجری با تجربه میتواند نقش اساسی و کلیدی در عملیات رنگ آمیزی نما و نقاشی نما ایفا کند. رنگ آمیزی نما و نقاشی نما به روش های گوناگون قابل اجراست رنگ آمیزی با پیستوله ی بادی وبرقی رنگ آمیزی بوسیله ی غلطک و قلمو در مواردخاص رنگ آمیزی بوسیله ی دستگاه airless که از مزایای آن میتوان به سرعت انجام بالا ،دقت و همچنین کیفیت ویک دست بودن رنگ نام برد.
طریقه ی انجام عملیات رنگ آمیزی نما و نقاشی نما:
برای از بین بردن هر گونه آلودگی ،گرد وغبار و … ابتدا نمای ساختمان را بوسیله ی دستگاه واتر جت شستشو میدهیم،سپس قسمت های پوسته شده و ترک خورده را بوسیله ی بتونه های مخصوص میپوشانیم و ترمیم میکنیم وبعد از خشک شدن آن نمای کلی رابوسیله ی پرایمر آماده رنگ آمیزی میکنیم و در مرحله ی آخر رنگ مورد نظر را اعمال مینمائیم.

نقاشی نما ی ساختمانی و یا خانه :

بهتر است برای رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان ، از قلمو استفاده کنیم این کار سبب میشود کارمان بهتر انجام شود و کنترلمان بالا برود .یکی از دلایل کثیف شدن نمای ساختمان ، استفاده از اسپری به وسیله ی خودمان است ، در صورتی که مهارت این کار را نداشته باشیم این کار را به افراد دیگر باید سپرد.

اگر از غلتک های رنگ آمیزی استفاده نکنیم خیلی بهتر است به دلیل این که نمای بیرونی ساختمان، پوشش خوبی نخواهد گرفت .

در صورتی که میخواهید از غلتک استفاده کنید غلتک را برای رنگ کردن ، درب ورودی و آجرنمای ساختمان استفاده کنیم.بهتر است بعد از هر استفاده قلمو را خوب بشوییم.از این سو با انجام این کار عمر قلمو را بالا میبریم.

تصویری منتخب از رنگ آمیزی با غلتک توسط تیم با تجربه ی مستر راپل

تصویری منتخب از رنگ آمیزی با غلتک توسط تیم با تجربه ی مستر راپل

رنگ آمیزی نمای ساختمان را باید از بالا به پایین شروع کرد ، زیرا رنگ سرازیر به پایین میشود و سبب میشود جا هایی که سرازیر شده است را خوب رنگ کنیم.

رنگ آمیزی نما را از چپ به راست باید شروع کنیم ، از این رو جاهایی که بیشتر و کامل تر رنگ نشده است را بهتر مشاهده میکنیم.

هدف از رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان ، جلوه بخشیدن به نما ، همراه با تمیزی و شکیل شدن آن میباشد.

یکی از اصولی که در رنگ آمیزی نما باید رعایت شود سمباده زنی سطوح است.استفاده از این راهکار میتواند سطحی صاف و یک دست را برای شما به تصویر بکشد.

پس از این که سطح کار خود را سمباده زنی کردیم ، به تعمیر سطوح آسیب دیده  میپردازم و رنگ آمیزی نما را به خوبی انجام میدهیم.

توجه نکردن به شرایط آب و هوایی میتواند سبب پاک شدن رنگ ، نمای ساختمانی در آب و هوای بارانی شود.
بهتر است توجه خود را به سایه جلب کنیم وتغیرات سایه را زیر نظر بگیریم.

رنگ آمیزی نما با استفاده از غلتک

رن آمیزی نما با استفاده از غلتک

قیمت رنگ نمای ساختمانی:

قیمت رنگ ساختمانی با توجه به نوع رنگ و برند آن رنگ تعیین میشود و با یک دیگر متفاوت هستند.و تیم مستر راپل شما را در رنگ آمیزی نما به خوبی راهنمایی خواهد کرد.

مزایای رنگ نما :

رنگ نمای ساختمان باید مقاوم در برابر شرایط جوی باران و نور شدید خورشید UV باشد
دارای خاصیت انعطاف پذیری و مقاوم در برابر تنشهای ساختمانی
کاملا قابل شستشو.
حلال در آب
غیر قابل اشتغال
مقاوم در برابر متورم و پوسته پوسته شدن
قبل از رنگ آمیزی نما:
کل سطوح نما قبل از رنگ آمیزی باید زیر سازی شود یعنی قبل از نقاشی نما باید اول شسته (شستشوی نمای ساختمان ) شود و هرگونه گردو غبار و چربی باید از بین برود.در صورت وجود ترک و شکاف برروی نما باید آنها را با بتونه مخصوص پر کرد.

سنگ نمای ساختمانی
انواع مشاغل کار در ارتفاع
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.