نانو نما چیست؟

نانو نما محصولیست که با استفاده از فناوری نانو پوششی فوق العاده نازک و نامریی بر روی سطوح ایجاد می شود و همچنین در تمامی خلل و فرج های سطح نفوذ کرده و باعث ایجاد یک لایه حفاظتی کاملا ساختاری می گردد و اجازه نفوذ اثر آلودگی و شوره و یا سفیدک توسط باران و یا هرگونه رطوبت بر روی سطح اجرا شده را نمی دهد. در مبحث نانو نمای ساختمان باید به موارد حساسی همچون شرایط آب و هوایی نیز توجه ویژه ای کرد

نحوه اجرای آن به این شکل است که به نسب یک به یک مواد نانو ، ملاتی از آب و به اندازه کافی سیمان اضافه می نماییم که به طور دوغابی درآید و با به کارگیری از فرچه مبادرت به آب بندی سطح نموده به صورتی که در حین به کار گیری مواد شره نکرده و ایراد تولید گردیده در سطح را نیز لبریز کند.

دقت شود که در هنگام فرچه زنی از تولید لایه قطور خودداری شود تا عمل آب بندی به طور درست صورت پذیرد. قابل ذکر میباشد عمل آب بندی بدنه به این روش می بایست طی تعدادی مرحله صورت پذیرد که ابتدای مرحله هنگام کم آب شدن مرحله قبل هست تا فعالیت جذب و لبریز کردن نقص‌ و فرج به طور درست صورت بپذیرد و بعداز مرحله اولیه در روند بعدی برای تولید سطح یکپارچه و صاف به نسبت نقل شده به میزانی پودر سنگ بیشتر می‌نماییم که در هنگام پوشش تولید لایه نکند و سطحی صاف تولید کند.

از مقدار پودر سنگ و سیمان کمتری مصرف شود سنگ های نمای ساختمان بسیار فشرده میباشد و آب کمتر باطن آن رسوخ میکند البته ماندن و پهن شدن آب روی سنگ ها سبب تولید رسوب، غشاء زیستی و نفوذ جامدات آویزان در سنگ می‌گردد و اینها عواملی می باشند تا جلبک ها بر آن چسبیده و رویش نمایند. جلبک سبب پرورش کپک ها، باکتری ها و بقیه میکرو ارگانیسم ها می‌گردد که مضر برای تندستی آدم و ظواهر سنگ ها می باشند.

وقتی که املاحی مانند نمک و گچ و سولفات ها در خاک زیادتر از حد معمول باشند اجر دچار شوره‎زدگی می‎شود و زمانی که شوره خیلی زیاد شد لعاب روی خشت را برداشته و خشت نما در گیر ریزش می‎شود. این فرمان صرفا به نوع خاک بستگی دارد.

برای رفع این اختلال می‎بایست محلول نانو کالیمورا را گذشته از اجرای نما روی خشت بصورت پاشش اجرا فرمایید. درحال حاضر در حالتی ‌که مقدار املاح مازاد (گچ و نمک) خیلی زیاد نباشد این محلول سوای تغییر تحول رنگ در آجرنما و سنگ نما می‎تواند از شوره‎زدن و پوسته شدن پرهیز نماید در شرایطی ‌که از حد معمول زیادتر باشد خشت نما بصورت خیلی ضعیف پوسته می‎نماید.

در صورتیکه می خواهید آجرنما را سوای تغییر ‌و تحول رنگ، شوره زدن و پوسته شدن روی نما مشاهده کنید می بایست قبل از اینکه آجرنما فعال شود پوشش انواع نانو نما را روی آن اجرا نمائید. در ‌این‌ حالت‌ ملات سیمان نمیتواند آجرنما را آلوده و کثیف نماید. این عمل بوسیله کمپانی در هر سوله ای که آجرنما خریداری شود انجام می‌شود و از هر حیث به زیبایی خشت و نمای ساختمان یاری مینماید.

دقیقا شما آجری که در بسته بندی میبینید روی نمای ساختمان خواهید رویت کرد فارغ از تغییر‌و تحول رنگ و شوره.

اصول نانو نمای ساختمان :

محافظ نمای نانو نمای ساختمان نانو استون کالر NS ، عایقی است پلیمری ، متشکل از رزین های اکریلیک ، پایه آب میباشد.این نوع عایق به رنگ سفید است ، و بافتش شبیه به بافت رنگ میباشد.

این عایق (نانو استون)پس از اجرا و خشک شدن به صورت بی رنگ و شفاف در می آید.نحوه اجرای این عایق مانند رنگ است.از این رو مواد پلیمری ای که در ساختن این عایق به کار میرود ، به غیر از آب بندی سطوح ،موجب دوام و پایداری و عمر بیشتر میشود و سالیان سال ، ماندگار می ماند .در بحث نانو نمای ساختمان ، زد شوره بودن و زد نم بودن آن از کاربرد زیادی در محافظت کردن نما به حساب می آید.

تاثیر مواد نانو بر آجر نما در نانو نمای ساختمان :

با ظهور و گسترش تکنولوژی نانو و راه یابی این پدیده به صنعت ساختمان ، نانو نمای ساختمان هر روزه فناوری جدیدی از علم نانو به کار گرفته می شود. لذا در بخش نمای ساختمان نیز شاهد تغییرات گسترده ای هستیم که باعث افزایش کیفیت ، ماندگاری و دوام آجر شده است.

به همین منظور موادی به صورت مایع و از جنس نانو با قابلیت ضد آب کردن و جلوگیری از تغییر رنگ ، بدون ایجاد لایه و کاملا نامرئی تولید و به بازار عرضه شده است.

می توان نانو را بعد از اجرای نما استفاده نمود اما بهتر است که نانو قبل از اجرای نما روی آجر اِسپری شود زیرا با این عمل آجر در برابر جذب آب و ملات خیسی که حین کار بر روی آجر می ریزد مقاوم شده و بعد از شستشوی نما باعث جلوگیری از ظاهر شدن آهک موجود در ملات می شود.

استفاده از قلم مویی و وارد کردن آجر به ظرف حاوی نانو باعث بالا رفتن میزان مصرف نانو و در نتیجه افزایش هزینه ی اضافی می گردد.

اجرای پوشش نانو یا رنگ نانو بر روی نمای ساختمان در تعمیرات نما به دو شکل انجام میگیرد:

گاهی برخی از پوشش های نانو عایق میباشند به گونه ای که از آن برای ایزولاسیون استفاده میشود.

تغییرات محیط معمولا باعث خرابی رنگ نمای ساختمان خواهد شد. رنگ نانو ساختمانی برای نما در واقع پوششی زیبا و یک نوع محافظ در مقابل عوامل ناخاسته طبیعی میباشد که به رنگ نمای ساختمان آسیب وارد می‌کند.

اگر نگران باریدن باران بر سطوح رنگ نمای ساختمان خود هستید، رنگ نانو نمای ساختمان، به دلیل قابلیت عایق بودن آن، از نفوذ کردن آب به درون خود جلوگیری می‌کند و این باعث می‌شود که رنگ نمای ساختمان شما همیشه تمیز و نو باقی بماند.
مقاومت در برابر اشعه خورشید رنگ نمای ساختمان را ایمن می‌کند. قابلیت ضد اشتعال و ضد ترک بودن از ویژگیهای دیگر رنگ نانو نمای ساختمان است. شرایط جوی ناپایدار نمی‌تواند به پوشش ضد رطوبت و ضد نم این رنگ آسیبی وارد کند.

نانو کاری نمای ساختمان

نانو کاری نما ساختمان

بهترین رنگ نانو بر روی دیوار در نانو نمای ساختمان چیست؟

به دلیل این که رنگ نانو تمامی قابلیت های ساختمانی را دارا میباشد ، استفاده  کردن از رنگ نانو برای دیوار ها یک نوع پیشنهاد هوشمندانه است.
از جمله عایق بودن آن که در میان عایق‌های حرارتی دیگر، پایین‌ترین اندازه انتقال حرارت را شامل می‌شود و این موضوع خود از اتلاف بی‌مورد انرژی جلوگیری خواهد کرد.

نانو آجر و نانو سنگ ELOTEX در نانو نمای ساختمان  :

نانو آجر نمای ساختمانی :

برای زد آب کردن نمای ساختمان استفاده میشود از این نانو میتوانیم بدون این که ظاهر و نمای ساختمان تغییر کند استفاده کنیم.

نانو نمای آجری

نانو نمای آجری

نانوی ضد آب سنگ نما :

به راحتی بدون استفاده از شرایط خاص و با استفاده از اسپری قلم و قلتک مورد استفاده ، میتوان نانو نمای ساختمان  را به صورت کامل انجام داد.نانو زد آب سنگ در نانو کاری نمای ساختمان

نانو زد آب سنگ در نانو کاری نمای ساختمان در مبحث نانو نما

نانونما ساختمان چیست؟

نانو نما ساختمان یعنی تغییراتی که بر روی ماده یا موادی که بر سطح اتم ویا زیر ملکول ، شده باشند را گویند.

موارد مصرف نانو:

1.آجر، بلوک، سنگ، سفال و موزائیک
2.سطوح سیمانی جدید و قدیمی
3.کاربردهای داخل و خارج ساختمان
4.دیواره های افقی و عمودی
5.سطوح بتنی
6.سنگ فرش ها و ماسه های درز بندی
7.بندکشی
8.مصالح سنگی

نمایی از نانو کاری نمای ساختمان

نمایی از نانو کاری نما ساختمان توسط تیم با تجریه ی مستر راپل در مبحث نانو نما

مزایا نانو نمای ساختمان :

 • نفوظ کردن فوری بر روی سطوح
 • واکنش های شیمیایی  به منظور ایجاد خاصیت آب گریزی در ابعاد مولکولی
 • پایداری درمقابل اشعه فرابنفش و حرارت بیشتر از 20 سال
 • استفاده آسان به وسیله ی برس، غلتک و اسپری
 • کم شدن رشد قارچ و کپک
 • محافظت کردن در برابر آلودگی های سطحی، لکه و شوره زدگی
 • استقامت شیمیایی فوق العاده
 • حفاظت در برابر روغن، اسید، مواد شیمیایی، گریس،چربی، حلال ها و نمک
 • دوستدار محیط زیست و بدون حلال های مضر

در پایان باید گفت رنگ نانوی ساختمانی یکی از امکانات تازه است که برای بقاع دوباره ساختمان ابداع شده است.یکی از بهترین ویژگی های آن مقاومت این عایق در برابر تابش نور خورشید است.امکان شستشوی نمای ساختمانی ساختمانی و مقاومت در برابر اشعه ها و مواد شویندگی در این عایق بسیار بالا است به صرفه ترین مواد مصرفی ،استفاده از سمپاچی میباشد.

روش استفاده از رنگ نانو برای سطوح

سطوح کاملا باید تمیز و عاری از هر گونه لک و گرد و غبار باشد

در صورتی که روی سطح نما ترک وجود داشته باشد باید با استفاده از بتونه برطرف شود

اگر روی سطح رنگ وجود داشته باشد باید با پرایمر رنگ نما را بپوشانیم.

سطوح قابل اجرا

 • نماهای آجر
  نماهای سنگ
  سنگ های آهکی
  بلوک های بتنی
  ماسه سنگ ها
  کاش های سقف
  قابل استفاده بر روی کاهگل و خاک رس
  سنگ های گرانیتی
  سنگ های مرمری و مرمریت

رنگ نانو نمای ساختمان عایق

رنگ نانو نمای ساختمان عایق به وسیله اسپری های ایرلس ساخته شده اند از آن زمانی می توان استفاده کرد که صافی سطح با دقت بالا مدنظر نباشد .ر نگ نانو را باید در دمای بین ۵ تا ۴۵ درجه نگهداری شود رنگ اصلا نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرد هم جنین در مقابل یخ زدگی باید محافظت شود.

عایق کاری با رنگ نانو نمای ساختمان

به دلیل اینکه سطح های مختلف در معرض گرد و غبار و رطوبت قرار دارند باید این سطوح را با رنگ نانو عایق کاری کرد تا در برابر عوامل محیطی دچار آسیب نشوند منظور از عایق کاری این است که یک سطح مقاوم در برابر عوامل گوناگون ایجاد کنیم این عایق ها می توانند از جنس رنگ و فوم و پشم شیشه و…باشد.ا ستفاده از این رنگ نانو نیازی به مهارت خاصی ندارد بنابراین هر فردی میتواند از آن استفاده کند.

رنگ نانو ضد آب

رنگ نانو ضد آب به عنوان رنگ های محافظتی با کیفیت بالا تولید می شود این رنگ در سطح هایی که احتمال نشت آب و رطوبت در آن ها وجود داشته باشد استفاده می شود.

رنگ شفاف نانو آبگریز

این رنگ (رنگ نانو) کاملا شفاف و بی رنگ می باشد از این محصول برای کلیه سطوح جذبی (گچی و آجری و سیمانی) ,کاشی و سرامیک,چوبی و تمام سطوحی که قبلا رنگ آمیزی شده است قابل استفاده است.

مزایای رنگ نانو نمای ساختمان
قیمت رنگ نانو نسبت به رنگ های معمولی بسیار کمتر است و از نظر اقتصادی به صرفه تر می باشد این رنگ ها برای پوشش سطوح مختلف به دلیل اینکه سبک هستند رنگ نانو از خاصیت چسبندگی بسیار بالا برخوردار هستند و برای تمامی سطوح مانند فلزی و چوبی و … استفاده کرد رنگ نانو را به راحتی می توان از روی سطوح استفاده شده شست و با مواد شوینده نیز تمیز میشود این رنگ ها ضد زنگ می باشند.

نکات ایمنی در مورد رنگ نانو نمای ساختمان

از تماس با چشم و دهان و پوست و مواد غذایی جلوگیری شود در صورت تماس سریعا با آب سرد شتشو داده شود

در صورتی که خورده شود معاینه پزشکی لازم و ضروری است

پس از مصرف درب ظرف را ببندید

قیمت رنگ نانو نمای ساختمان

برای این که قیمت نقاشی رنگ نانو نمای ساختمان را محاسبه کنید باید مساحت محل موردنظر که باید رنگ آمیزی شود و رنگ انتخابی و نوع آن و هم چنین دستمزد نقاش را به دست آورید.برای نقاشی نمای ساختمان حتما باید با افراد متخصص مشورت کنید و کار خود را بر عهده کسانی که تجربه و تخصصی در این زمینه ندارند نگذارید.

دلایلی که باعث کاهش هزینه رنگ آمیزی نمای ساختمان می شود عبارتند از نوع رنگی که مصرف می شود نوع برند که انتخاب میکنید در قیمت نقاشی موثر می باشد هم چنین میزان زیر سازی مورد نیاز و سختی و زیبایی کار و خدمات دیگر همگی در برآورد قیمت نقاشی نما تاثیر گذار می باشد.

نانو سنگ نما

نانو سنگ نما باعث می شود سطح سنگ در برابر مواد فرسایشی محافظ بماند نانو سنگ نما باعث افزایش سرعت اجرا می شود هم چنین از سطح سنگ در برابر کثیفی و باران های اسیدی حفاظت می کند مهم ترین فایده ایی که نانو نمای ساختمان برای سنگ این است که از ایجاد لکه بر روی سطح سنگ جلوگیری می کند.

نانو آجر نما

آجر نما یکی از پر کاربردترین ها در نمای ساختمان به دلیل زیبایی و ظرافتی که دارد می باشد ولی یکی از بزرگترین عیب ها ی آن این است که دچار تیرگی می شود. برای اینکه همچین اتفاقی نیوفتد می توان از لایه محافظ نانو استفاده کرد نانو آجر با بستن منافذ آجر سبب جلوگیری از تیرگی و جرم می شود البته اگر می خواهید که آجر را براق کنید می توانید از رزین استفاده کنید که این کا را اصلا پیشنهاد نمیدیم جون با مرور زمان دچار تیرگی و دو رنگ شدن آجر میشود.

انواع رنگ نانو در ساختمان

رنگ نانو خود تمیز شونده یا پوشش آبگریز
رنگ نانو عایق رطوبتی مخصوص استخر
رنگ نانو عایق حرارتی
رنگ نانو ضد حریق
رنگ نانو آنتی باکتریال

خوبی های رنگ آمیزی نمای ساختمان با رنگ نانو

رنگ نما و نقاشی نما تاثیر به سزایی در روحیه ساکنان همان آپارتمان یا ساختمان و سایر شهروندان می گذارد .
رنگ نمای یک ساختمان اگر زیبا و حرفه ای باشد در زیبا سازی محیط اطراف نقش پر رنگی دارد .
ساختمان بخاطر تنوع رنگی بسیار شاداب به نظر می رسد .
رنگ نانو باعث می شود که نمای ساختمان به عایق حرارتی مناسبی تبدیل شود .
نما هیچ وقت کثیف نمی شود . نما دچار رنگ پریدگی نمی شود ( بخاطر اجرای پوشش نانو )
نمای رنگ شده هرگز رطوبت را به خود جذب نمی کند .
این نوع رنگ نمای ساختمان می تواند نمای ساختمان و آپارتمان را حداقل ۱۰ الی ۱۵ سال در برابر رطوبت و باران ، عایق و محافظت کند .

چگونه یک رنگ نما خاص و ویژه می شود ؟

رنگ نمای ساختمان از آن جمله محصولاتی است که هم باید ماندگاری بالایی داشته باشد ، هم عایق باشد و هم زیبایی و تنوع رمگی فوق العاده ای داشته باشد ، تا بتواند انتظارات ما را از رنگ نمای ساختمان بر طرف کند .

همچنین باید توسط افراد با تخصص و با تجربه انجام شود ، که شرکت فابر شیمی با توجه به مهارت و ابزار درجه یک می تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهند .

مزایای رنگ نانو الاستیک نما:

یکی از پر کاربرد ترین پوشش های رتگ نانو نمای ساختمان ، رنگ نانو الاستیک نما می باشد ، که ما به مزیت های استفاده از آن اشاره می کنیم :

خواص ضد باکتری و ضد قارچی دارد
در مقابل ذرات آلاینده معلق در هوا پایدار می باشد
در برابر نفوذ بخار آب دوام بالایی دارد و بسیار مقاوتی دارد
فابلیت شستشو دارد و آب گریز می باشد
در برابر اشعه خورشید (uv) مقاومت دارد
پایداری و ثبات رنگ فوق العاده ای دارد
دارای قدرت چسبندگی بالا بر روی سطوح فلزی ، چوبی ، گچی ، سیمانی ، بتنی ، گالوانیزه و سایر سطوح
به عنوان یکی از بهترین و با کیفیت ترین رنگ نمای ساختمان شناخته شده است .
غبار گریز بوده و خاصیت خود تمیز شوندگی دارد .

نکات مهم در آماده سازی سطح

اگر روی سطح ترکی وجود داشته باشد ، باید باید با استفاده از بتونه های مخصوص تعمیر شود .
سطح باید کاملا تمیز باشد ، به عبارتی هر نوع لکه سست و غبار ، روغن ، شل بودن سطح یا رنگ پوسته پوسته شده باشد .
سطوح معدنی جدید و رد صورت رنگ شدن ( رنگ قدیمی ) را با پرایمر مخصوص رنگ نانو نمای ساختمان باید بپوشانیم .

مزیت های رنگی نانو:

رنگهای نانو دارای خواص متعددی هستند و این خصوصیات منجر به تبدیل آنها به محصولات محبوب شده است ، برخی از خواص این نوع رنگ به شرح زیر است.از رنگ های نانو می توان برای رنگ آمیزی و عایق بندی دیوارها ، کف و سقف ساختمان ها استفاده کرد.
استفاده از آنها باعث صرفه جویی در مصرف انرژی برای سرمایش و گرمایش می شود.
این رنگ ها پایه آب هستند و به حلال نیاز ندارند ، بنابراین مواد سازگار با محیط زیست محسوب می شوند.
رنگهای نانوهیدروفوبیک در برابر باران و رطوبت مقاوم هستند.
به دلیل مقاومت زیاد در برابر شرایط مختلف آب و هوایی ، می توان از آنها در نمای بیرونی و حتی در پشت بام استفاده کرد.
این رنگ ها از قدرت چسبندگی بالایی برخوردار هستند و می توانند روی هر سطحی مانند فلز ، چوب ، گچ ، سیمان ، بتن ، گالوانیزه و غیره استفاده شوند.
شستشوی راحت با آب ، صابون و آب و حتی آب باران
باکتری های مقاوم در برابر رشد باکتری ها ، کپک ها و قارچ ها
بسته به مواد سطح ، از این رنگ ها می توان به طور شفاف نیز استفاده کرد.
امکان افزودن رنگدانه های مختلف به آن و ایجاد طیف های رنگی مختلف
محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش خورشیدی
این رنگها قیمت مناسبی دارند و رقیب سرسخت رنگهای معمولی هستند.
رنگ های نانو را می توان توسط هر دستگاه رنگی استفاده کرد.
دوام بسیار بالایی دارد
مقاومت در برابر آلاینده های هوا

عایق نانو چیست؟

تاکنون بدون شک واژه نانو را شنیده اید و آن را در مکان های مختلف و در موقعیت های مختلف شنیده اید. نانو قطعاً یکی از مهمترین دستاوردهای قرن بیست و یکم است و نقشی مسلم در فناوری دارد. پایه این ماده ارزشمند نیز به صنعت ساختمان سازی وارد شده و اکنون رنگ نانو داریم. اما رنگ نانو چیست؟ چه ویژگی هایی وجود دارد؟ چه کاربردهایی دارد؟ برای دانستن پاسخ این سوال این مقاله را بخوانید.

سنگ نمای ساختمانی
1 reply

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *