اگر در انجام خدمات پیچ و رولپلاک نما و نماشویی ساختمان کیفیتی بالاتر و قیمتی پایینتر از ما پیدا کردین تمام هزینه شما بازگردانده خواهد شد

نماشویی ساختمان (شستشوی نما ):

شستن نمای شیشه در نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) ، به دلیل شکننده بودن آن بسیار حساس است و نسبت به ساختمان های غیر شیشه ای مانند شست و شوی نمای سنگی است ، از این رو باید به کسانی سپرد که توانایی لازم را در خدمات راپل و شستشوی نما داشته باشند.

اکنون به سراغ معایب و مزایای ساختمان های تمام شیشه ای میرویم ، تا بتوانیم اطلاعاتی مفید به شما عزیزان بدهیم.

در شهرهای بزرگی مانند تهران ، آلاینده های هوا آسیب زیادی به نمای ساختمان وارد می کنند. گرد و غبار موجود در هوا و آلاینده های اگزوز وسایل نقلیه از جمله عواملی هستند که باعث سیاه شدن و گرفتگی نمای ساختمان می شوند . نمای ساختمان یکی از مهم ترین قسمت هایی است که در نظافت نمای بیرونی ساختمان باید به آن توجه کرد. نماشویی ساختمان ساختمان را زیبا و تمیز می کند و در قضاوت دیگران تاثیر می گذارد.

نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) با واترجت:

هدف از نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) چیست:

1.کم کردن بار مرده ساختمان های بلند
2.افزایش و سرعت دادن به اجرا
3.یک نوع یک پارچگی برای منظره ی بیرون ایجاد کند
4.برای نمای ساختمان یک ظرافت خاص مد نظر قرار دهیم
5.نمایش دادن نمای بیرونی ساختمان

play-sharp-fill

دستگاه واتر جت

دستگاه واتر جت

روش های شستشوی نما ( نماشویی ) در تهران :

شستشوی نما (نماشویی) را میتوان به 4 شکل اجرا کرد که در بعضی از نماها اجرای  هر 4 شکل امکان پذیر است.

اجرای عملیات نماشویی با استفاده از واتر جت توسط تیم مستر راپل

اجرای عملیات نماشویی با استفاده از واتر جت توسط تیم مستر راپل

1. نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) با واترجت :

واترجت روشی است که با استفاده از فشار آب ، روشی مناسب برای شستشوی نما به حساب میاید .با استفاده از این روش سطح آلودگی و جرم به خوبی از بین میرود. معمولا برای شست وشوی نما ساختمان از دستگاه واترجت سه فاز با فشار ۲۵۰ بار استفاده میکنند.شایان ذکر است میزان فشار دستگاه واترجت با توجه به نوع و قدمت بنا و میزان آلودگی نما باشد.

عملیات شستشوی نما

2. شستشوی نما (نماشویی) ساختمان با واتر سندبلاست:

دربعضی مواقع جرم های عمیقی سطح ساختمان را فرا میگیرد ، این نوع آلودگی به وسیله ی واتر جت برطرف نمیشود. در این مواقع جهت شست وشو باید از روش های پر قدرت تری استفاده کرد.
واتر سندبلاست با استفاده از سیستم لایه برداری از سطح، کلیه آلودگیهای نما­، چربی­، رنگ و زنگ آبه را از جسم بر طرف میکند. واتر سندبلاست بیشتر به نام سندبلاست شناخته میشود.

3. شستشوی نمای ساختمان (نماشویی) با دیسکلر ( نماشویی با دیسکلر )

در بعضی اوقات در شست و شوی نما ساختمان ، پیش می آید آلودگی های سطح نما را نمیتوان با واتر جت از بین برد و برای از بین بردن آن از یک نوع اسید به نام دیسکلر (Descaler) که نوعی اسید رقیق است استفاده میکنیم. با پاشیدن این اسید برروی سطح نما ،چربی ها و موادی که به راحتی از بین نمیروند را از سطح نمای ساختمان کاملا پاک میکنیم.

4. شستشوی نمای ساختمان (نماشویی) با تی و ابر و مواد شوینده ( نماشویی با تی و ابر ) :

ازاین روش در شستوشوی نما بیشتر برای نما های کامپوزیتی و شیشه ای و حتی در مواقعی برای نما های سنگی ، در شست و شوی نما ساختمان ،مورد استفاده قرار میدهیم.

در این روش از شستشوی نما (نماشویی) ابتدا سطح نما و شیشه را به مواد شوینده آغشته میکنیم ، سپس با استفاده از طی آن را پاک میکنیم و در پایان با استفاده از دستمال نانو لک های باقی مانده از آلودگی و مواد شوینده را به صورت کامل از بین میبریم.

نما شویی ساختمان

نما شویی ساختمان

نماشویی با استفاده از مواد نانو

اگر به فکر نظافت شستشوی نما با استفاده از مواد نانو می‌باشید به شما توصیه می کنم پس از کسب اطلاعات کامل از عواقب این امر تصمیم خود را نهایی کنید.
شستشوی نمای نانو در مقایسه با شستشوی نمای معمولی ساختمان هزینه ای چند برابر دارد اما باید بدانید که محصول مناسبی برای اجرای این امر وجود ندارد.
سال هاست که پیشرفت بشر منجر به خلق ابزار و مواد بسیار ارزشمندی شده است، اما آیا این ابزار و مواد در همه جا موثر هستند؟
استفاده از نانو ذرات به عنوان لایه محافظ روی شیشه موضوعی کاربردی و تخصصی است. مجموعه مستر راپل شیشه های خود تمیز شونده را برای اولین بار، شیشه کاردینال، سن گوبین و… دارند.

شستشوی نما در تهران ( نماشویی در تهران )

یک سری نما های شیشه ای در اثر انتقال حرارت از طریق جایجایی بین هوای گرم اتاق و هوای سرد دمای بیرونی نما ، دمای داخل کاهش یافته . برای حفظ دما در حد آسایش ، نیاز زیادی به انرژی پیدا میکند.
نمای بناهای تهران و دیگر شهر هایی که مشکوک به الودگی هستند در فصل های گوناگون سال ، کم کم زیبایی و شیک بودن خود را از دست میدهند و کم کم ظاهری زننده را به خود میگیرند .
در همچین مواقعی نیاز بر این است که عملیات شستشوی نما (نماشویی)  ساختمان را نیز آغاز کنیم.قطعا زیبا سازی نمای ساختمان بسیار مهم و ضروری نیز استاست ، که این عملیات توسط فرایند نماشویی ساختمان صورت میپذیرد.

در مواقعی ممکن است ، بر روی دیوار نقاشی کشیده شده باشد و یا این که نوشته روی آن باشد . با استفاده از روش مکانیکی و با فشار بسیار زیاد ، اقدام به پاک کردن دیوار می کنیم ، که البته باید به این نکته توجه کنیم که سنگ آسیب زیادی را نبیند.
در بعضی مواقع ممکن است ، نم و رطوبت باعث شود که نمایه بیرونی ساختمان دچار شوره زدگی شود.در این مواقع دیگر به وسیله ی جارو نمی توان آن را پاک کرد ، و باید با بخار آب اثرات آن را از بین برد.

ممکن است ، گچ و سیمان و قیر ، حاصل از ساخت یک ساختمان ، بر روی نما جلوه ی زیبایی نداشته باشد ، اگر روی سنگ باشد ، با کارتک میرود ، گاهی ممکن است بر روی شیشه باشد که باید به وسیله ی تیغ آن را از میان برد .
در مواردی ممکن است که شستشوی نمای ساختمانی (نماشویی) به وسیله ی مواد شیمیایی صورت گیرد ، که دقت بسیار بالایی را همراه دارد.

تصویری دیگر از نما شویی ساختمان توسط تیم مستر راپل

تصویری دیگر از  خدمات نما شویی ساختمان توسط تیم مستر راپل

play-sharp-fill

نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) از نظر نما به دو دسته تقسیم میشود :

1.یک سری نما ها که ستون سیقلی دارند به این نوع نماشویی ها ، نماشویی سیقلی در اصطلاح می گویند ، به عنوان مثال سنگ گرانیت و سنگ کامپوزیت که از جنس شیشه هستند از این دسته از نما ها میباشند.

2. یک سری نما ها سطوح غیر سیقلی دارند به این نماها ، نماشویی سطوح غیر سیقلی گفته میشود به عنوان مثال سیمان و تراورتن که از نوع و جنس اجر هستند.

نماشویی تیم مستر راپل

نماشویی ساختمان تیم مستر راپل

شستشوی نما (نماشویی) چیست ؟

آدمیزاد از سال های قبل تا به امروز ، همیشه به دنبال نظافت و پاکیزگی بوده است.
انسان ها همیشه به دنبال این بوده اند که در محیطی که زندگی میکنند آری از نظافت و پاکیزگی باشد وخدمات شستشوی نما (نماشویی) ارتباط نزدیگی به این تمیزی و نظافت نیز دارد .این اصل هیچ وقت عوض نشده است و تا کنون پا برجا مانده است .

و در پایان این که گروه خبره با تجربه ی مستر راپل انجام تمامی مراحل شستشوی نما (نماشویی ساختمان) را به شکل حرفه ای بر عهده میگیرد.

نماشویی با طناب

استفاده از طناب، داربست، کلایمر و انواع بالابر برای دسترسی به نقاط مرتفع کاربرد دارند که معیارهایی چون ایمنی، تناسب با هدف پروژه، مدت زمان اجرای کار و هزینه اجرای کار در کنار امکان استفاده از هر کدام از این روش ها در زمان انتخاب آن ها اهمیت پیدا می کند .

برتری کار با طناب در تمامی موارد فوق نسبت به دیگر روش ها باعث شده است که نماشویی با طناب رایج ترین روش برای شستشوی نمای ساختمان باشد و تنها در صورت عدم امکان استفاده از این روش، از روش های دیگر استفاده می شود.

انواع نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان انواع مختلفی دارد که هر کدام شرایط خاصی را می طلبد. مصالح اصلی مورد استفاده در نماشویی ساختمان عبارتند از: نمای شیشه ای، نمای کامپوزیت، نمای رنگ شده و اندود شده، نمای سرامیک یا کاشی، نمای آجری، نمای سنگی و ….

متریال نما در تعیین روش نظافت موثر است.

پاکسازی نمای ساختمان با طناب و کلایمر

نماسازی ساختمان با طناب یکی از سخت ترین کارهای دنیاست و یک کار استثنایی محسوب می شود. کارگران آموزش دیده و با تجربه این کار را با رعایت نکات ایمنی انجام می دهند. با وجود تمام اقدامات ایمنی، پتانسیل خطر در این حرفه بالا است. نظافت نما با دستگاه سندبلاست یا واتر جت و هر دستگاه دیگری باید با دقت و وسواس انجام شود. به طور کلی کارگران نمای ساختمان را به 3 روش شستشو می دهند.

  • پاکسازی نماشویی ساختمان با استفاده از داربست
  • نماشویی ساختمان با طناب
  • نماشویی ساختمان با استفاده از کلایمر

نماشویی ساختمان در تهران

برای اجرای نماشویی راپل کافیست بخش هایی روی بام ساختمان تعبیه شده باشد که ارتفاع کار با بستن طناب اصلی و حمایت خود به آن، از مستحکم بودن آن مطمئن باشد . محل هایی مانندگیره گاور نر در اتاق آسانسور، پایه هواساز، ستون ساختمان و خیلی نقاط دیگر امکان این استفاده را دارند .

در صورت وجود زیرساخت مناسب جهت کار با طناب تنها مساله باقی مانده وجود امکان دسترسی به نمای ساختمان می باشد که ممکن است به دلیل وجود پیشانی در ساختمان محدودیت هایی در اجرا بوجود آید .

در صورت وجود شرایط فوق می توان از افزودن رول بولت به ساختمان و یا استفاده از دیگر روش های نماشویی به کمک داربست ، بالابر یا کلایمر بهره برد که در این شرایط بهتر است برای انتخاب روش نماشویی از بازدید حضوری کارشناسان بهره بگیرید .

ایمنی استفاده از طناب برای دسترسی به ارتفاع در ورزشهای کوه نوردی و صخره نوردی امری اثبات شده است، اصول و قوانین حاکم به این ورزش ها به صخره نوردی صنعتی منتقل شده که نماشویی با طناب از زیر شاخه های این رشته می باشد .

استفاده از کارگاه ایمن جهت بستن طناب که پیشتر در مورد آن توضیح داده شد، استفاده بدون قید و شرط از دو طناب به عنوان طناب های اصلی و طناب حمایت و نهایتا استفاده از ابزار فرود و حمایت سلامت برای یک شخص آموزش دیده، ضامن امنیت فوق العاده در اجرای نماشوی ساختمان با طناب می باشد .

نماشویی با توجه به جنس نمای ساختمان و میزان آلودگی سطح :

شستشوی نمای ساختمان هم مانند نظافت هر سطح دیگری نیازمند استفاده از مناسب ترین ابزار و مواد شوینده می باشد که علاوه بر تامین کیفیت نهایی کار، هزینه های اجرای کار را نیز در سطحی مقرون به صرفه نگه دارند .

عموم آلودگی نمای ساختمان مربوط به ذرات معلق گرد و غبار هوا می باشد که برای تمیز کردن آنها استفاده از آب کفایت می کند، اگر فواصل نماشویی ساختمان بیش از حد شود، این آلودگی ها بر روی سطح رسوب خواهد کرد که در این صورت برای نظافت مطلوب نما به استفاده از مواد شوینده نیاز خواهیم داشت .

عدم اجرای نماشویی در بلند مدت سبب رسوب شدید آلودگی بر سطح می شود که در صورت آسیب دیدن سطح نمای ساختمان، تمیز کردن این آلودگی ها و برگرداندن نما به حالت ابتدایی امکان پذیر نخواهد بود.

قیمت نماشویی ساختمان در تهران

قیمت نماشویی ساختمان در تهران با توجه به متریال نما و نوع نمای ساختمان انجام می‌شود. برای مثال فرض کنید یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت شستشوی نمای ساختمان، وضعیت فعلی آن است، یعنی:
آجر، رومی، سنگ، شیشه متریال نما هستند که در هر ساختمانی متفاوت و قابل تغییر است.
زیرا نظافت نمای ساختمان بسته به جنس سطح و نوع و میزان آلودگی روش های مختلفی دارد.

میزان آلودگی سطح یکی دیگر از عوامل مهم در هزینه نماشویی ساختمان در تهران می‌باشد. همانطور که می دانید یک نمای بسیار کثیف نیاز به صرف زمان زیاد و استفاده از ابزارهای زیادی برای تمیز کردن آن دارد. بنابراین میزان آلودگی کمتری در کنار ساختمان وجود خواهد داشت و هزینه شستشوی نما ساختمان نیز از این موضوع تاثیر خواهد گرفت.

یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه شستشوی پنجره و نماس ساختمان، ارتفاع و مساحت سطح است. قیمت ها بر اساس سطحی که باید شسته شود در نوسان است. با افزایش ارتفاع ساختمان، میزان تجهیزات و مواد مصرفی در شستشو افزایش یافته و هزینه آن متفاوت خواهد بود.

همانطور که گفته شد نماشویی ساختمان در تهران سختی خاص خود را دارد و روش آن به نوع نمای ساختمان بستگی دارد. برای مثال شستشوی پنجره های شیشه ای به دلیل خواصی که دارد نسبت به شست و شوی نماهای سنگی و آجری آسان تر است.

همانطور که اکنون می دانیم، قیمت نماشویی ساختمان در تهران با توجه به شرایط مختلف با یکدیگر تفاوت دارد.هزینه شستشوی نماس ساختمانی بستگی به عوامل مختلفی در ساختمان شما دارد که باید توسط کارشناسان بازدید و بررسی شود، پس از بررسی اولیه بر اساس فاکتورهای مختلف جلوی ساختمان، نرخ را تعیین می کنند. نمای ساختمان خود را با طناب بشویید. برای مشاوره و بررسی رایگان نمای ساختمان با مشاورین و کارشناسان مستر راپل تماس بگیرید.

شرکت نماشویی در تهران

شرکت نماشویی ساختمان مستر راپل در تهران با داشتن تجهیزات شستشوی نمای ساختمان با راپل خدمات شستشوی نما در تهران را ارائه می دهد. به این شیوه شستشوی نما بدون داربست نیز می‌گوییم که نسبت به شستشوی نما با داربست روشی بسیار کارآمدتر خواهد بود. شستشوی نمای ساختمان بدون استفاده از داربست بسیار سریع انجام می‌شود.
تمامی تکنسین های نظافت نمای ساختمان در این زمینه تخصص و مهارت کافی را دارا هستند و دارای تکنیک های متنوعی هستند. شرکت خدمات نماشویی در تهران با سالها تجربه در زمینه خدمات نماشویی، تجربه و تخصص انجام خدمات نظافتی را دارد. با شرکت نماشویی مستر راپل ما تماس بگیرید تا کارشناسان واجد شرایط ما در اسرع وقت در محل موردنظر شما حاضر شوند.

بهترین خدمات نماشویی ساختمان در تهران

شرکت مستر راپل با تجهیزات طناب و شناور زیر نظر و با گواهی irata.org با بهترین کیفیت و بهترین قیمت اقدام به نظافت ساختمان می کند.

نماشویی ساختمان با نمای کامپوزیت

کامپوزیت ورق آلومینیومی نازکی است که امروزه به دلیل سبکی و اجرای ساده در بسیاری از نماها مورد استفاده قرار می گیرد. نماشویی ساختمان با نمای کامپوزیت برای حفظ زیبایی و کیفیت، نمای ساختمان باید هر ساله شسته شود.

نماشویی ساختمان با نمای سنگی

از زمان های قدیم تا به امروز از انواع سنگ برای ساخت نما استفاده می شده است. سنگ هایی به نام های دهبید، تراورتن، روم و گرانیت امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ ها به مرور زمان به دلیل نوع خود کیفیت و زیبایی خود را از دست می دهند و نیاز به نماشویی ساختمان در بازه های زمانی مشخص دارند.

نماشویی ساختمان الگوی شن و ماسه

این طرح برای نماشویی ساختمان با ترکیب چند رنگ قرمز، نارنجی، قهوه ای و دیگر رنگ ها ایجاد شده است. البته قبل از استفاده از ماسه شسته شده در نما، از سیمان سفید یا سیاه با سنگ پودری و سنگریزه استفاده می شود و کف مخصوصی روی آن پخش می شود، بنابراین نما در رنگ های مختلف به نظر می رسد. پس از مدتی ظاهر شن های شسته شده در اثر آلاینده ها کیفیت خود را از دست می دهد و تنها راه بازیابی کیفیت آن نظافت منزل است.

نماشویی ساختمان سیمانی

برای نماشویی ساختمان با نمای سیمانی نیز برخی از نیازها وجود دارد که در کنار نکات بسیار تخصصی به دوام و زیبایی و طول  عمر این نوع نما می تواند کمک کند.

نماشویی ساختمان کاشی و سرامیک

این نوع نماشویی ساختمان شباهت زیادی به نمای سنگی دارد فقط ظرافت بیشتری نسبت به سنگ دارد. این نوع نما نیز پس از مدت زمان مشخصی نیاز به شستشو دارد.

نماشویی ساختمان آجری

این نوع نماشویی ساختمان برای ساختمانهایی است که از قدیم الایام مورد استفاده بوده است. نمای آجری نیز با گذشت زمان آلوده می شود که راه حل آن استفاده از مواد نانو و دی اکسید سیلیکون برای شستشوی نمای ساختمان است. در این نوع نماسازی باید از مواد نانو استفاده کرد و نما ماندگاری بیشتری خواهد داشت. برای شستشوی سطح آجر از جت آب با برق سه مرحله ای استفاده می شود.

نماشویی ساختمان با بالابر و آسانسور

نماشویی ساختمان در برخی موارد که امکان استفاده از داربست برای شستشوی صورت وجود ندارد یا به روش شستشوی ماسک با استفاده از طناب امکان پذیر نیست، می توان از بالابر صنعتی برای رسیدن به ارتفاع استفاده کرد که این روش بسیار ساده اما پرهزینه است. از شستشو

نماشویی ساختمان با آب

یکی از رایج ترین روش های شستشوی نما استفاده از واتر جت با فشار مناسب برای شستشوی نما می باشد. می تواند تا حد زیادی آلودگی و جرم و جنایت را از نما حذف کند. معمولا برای شستشوی نماها از دستگاه های سه فاز پرفشار (سنگ، آجر، سیمان، کینتکس، کامپوزیت و …) استفاده می شود.

نماشویی ساختمان با تی و مواد شوینده

این نوع نظافت نماشویی ساختمان عمدتاً برای نماهای کامپوزیت و شیشه ای و گاهی برای نماهای سنگی نیز استفاده می شود. در این روش شستشوی صورت ابتدا صابون را روی سطح ساختمان قرار می دهند و پس از مدتی به کمک لیوان مخصوص صابون و کثیفی از سطح کاملا پاک می شود. در نهایت می توان از دستمال های نانو فیبر برای تکمیل فرآیند شستشوی صورت استفاده کرد.

سنگ نمای ساختمانی
3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *