اگر در انجام خدمات پیچ و رولپلاک نما و نماشویی ساختمان کیفیتی بالاتر و قیمتی پایینتر از ما پیدا کردین تمام هزینه شما بازگردانده خواهد شد

نماشویی ساختمان ( شستشوی نما )

شستن نمای شیشه در نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) ، به دلیل شکننده بودن آن بسیار حساس است و نسبت به ساختمان های غیر شیشه ای مانند شست و شوی نمای سنگی است ، از این رو باید به کسانی سپرد که توانایی لازم را در خدمات نما شویی با راپل و شستشوی نما داشته باشند.

اکنون به سراغ معایب و مزایای ساختمان های تمام شیشه ای میرویم ، تا بتوانیم اطلاعاتی مفید درمورد قیمت نماشویی ساختمان و … به شما عزیزان بدهیم.

در شهرهای بزرگی مانند تهران ، آلاینده های هوا آسیب زیادی به نمای ساختمان وارد می کنند. گرد و غبار موجود در هوا و آلاینده های اگزوز وسایل نقلیه از جمله عواملی هستند که باعث سیاه شدن و گرفتگی نمای ساختمان می شوند . نمای ساختمان یکی از مهم ترین قسمت هایی است که در نظافت نمای بیرونی ساختمان باید به آن توجه کرد. نما شویی ساختمان ساختمان را زیبا و تمیز می کند و در قضاوت دیگران تاثیر می گذارد.

نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) با واترجت:

هدف از نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) چیست:

1.کم کردن بار مرده ساختمان های بلند با خدمات نماشویی
2.افزایش و سرعت دادن به اجرا
3.یک نوع یک پارچگی برای منظره ی بیرون ایجاد کند
4.برای نمای ساختمان یک ظرافت خاص مد نظر قرار دهیم
5.نمایش دادن نمای بیرونی ساختمان

play-sharp-fill

دستگاه واتر جت
دستگاه واتر جت

روش های شستشوی نما ( نماشویی ) در تهران :

شستشوی نما (نماشویی) را میتوان به 4 شکل اجرا کرد که در بعضی از نماها اجرای  هر 4 شکل امکان پذیر است.

اجرای عملیات نماشویی با استفاده از واتر جت توسط تیم مستر راپل
اجرای عملیات نماشویی با استفاده از واتر جت توسط تیم مستر راپل

1. نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) با واترجت :

واترجت روشی است که با استفاده از فشار آب ، روشی مناسب برای شستشوی نمای ساختمان ( نماشویی ) به حساب میاید .با استفاده از این روش سطح آلودگی و جرم به خوبی از بین میرود. معمولا برای نما شویی ساختمان از دستگاه واترجت سه فاز با فشار ۲۵۰ بار استفاده میکنند.شایان ذکر است میزان فشار دستگاه واترجت با توجه به نوع و قدمت بنا و میزان آلودگی نما باشد.

عملیات شستشوی نما

2. شستشوی نما (نماشویی) ساختمان با واتر سندبلاست:

دربعضی مواقع جرم های عمیقی سطح ساختمان را فرا میگیرد ، این نوع آلودگی به وسیله ی واتر جت برطرف نمیشود. در این مواقع جهت نماشویی ساختمان باید از روش های پر قدرت تری استفاده کرد.
واتر سندبلاست با استفاده از سیستم لایه برداری از سطح، کلیه آلودگیهای نما­، چربی­، رنگ و زنگ آبه را از جسم بر طرف میکند. واتر سندبلاست بیشتر به نام سندبلاست شناخته میشود.

شستشوی نمای ساختمان

3. شستشوی نمای ساختمان با دیسکلر ( نماشویی با دیسکلر )

در صورت تمایل به انجام نماشویی ساختمان با استفاده از مواد نانو، پیشنهاد می‌شود پس از به دست آوردن اطلاعات کامل درباره تبعات این اقدام، تصمیم خود را نهایی کنید.

شستشوی نما با استفاده از تکنولوژی نانو، هزینه‌ای چند برابری نسبت به روش‌های معمولی دارد، اما باید توجه داشت که محصول مناسبی برای این کار ممکن است موجود نباشد. پیشرفت‌های علمی و فناوری، ابزارها و مواد بسیار ارزشمندی را به وجود آورده‌اند، اما این ابزارها و مواد آیا در همه موارد موثر هستند؟

استفاده از نانو ذرات به عنوان لایه محافظ بر روی شیشه، موضوعی کاربردی و تخصصی است. محصولات شیشه‌ای مانند شیشه کاردینال، سن گوبین و… که در مجموعه مستر راپل قرار دارند، برای تمیز شدن با استفاده از تکنولوژی نانو به بازار عرضه شده‌اند.

4. شستشوی نمای ساختمان (نماشویی) با تی و ابر و مواد شوینده ( نما شویی با تی و ابر ) :

ازاین روش در شستشوی نمای ساختمان بیشتر برای نما های کامپوزیتی و شیشه ای و حتی در مواقعی برای نما های سنگی ، در شست و شوی نما ساختمان ،مورد استفاده قرار میدهیم.

در این روش از شستشوی نما (نماشویی) ابتدا سطح نما و شیشه را به مواد شوینده آغشته میکنیم ، سپس با استفاده از طی آن را پاک میکنیم و در پایان با استفاده از دستمال نانو لک های باقی مانده از آلودگی و مواد شوینده را به صورت کامل از بین میبریم.

نما شویی ساختمان
نما شویی ساختمان

نماشویی با استفاده از مواد نانو

اگر به فکر نماشویی با استفاده از مواد نانو هستید، توصیه می‌شود که پس از کسب اطلاعات کامل از تبعات این اقدام، تصمیم نهایی خود را بگیرید. نما شویی نانو در مقایسه با روش‌های معمولی هزینه‌های چند برابری دارد، اما باید دانست که ممکن است محصول مناسبی برای اجرای این اقدام موجود نباشد.

پیشرفت‌های علمی و فناوری سال‌هاست که ابزارها و مواد بسیار ارزشمندی را به وجود آورده‌اند، اما آیا این ابزارها و مواد در هر موردی موثر هستند؟ استفاده از نانو ذرات به عنوان لایه محافظ بر روی شیشه، موضوعی کاربردی و تخصصی است. محصولات شیشه‌ای مانند شیشه کاردینال، سن گوبین و… که در مجموعه مستر راپل قرار دارند، برای تمیز شدن با استفاده از تکنولوژی نانو به بازار عرضه شده‌اند.

شستشوی نمای ساختمان بدون داربست و با داربست

استفاده از داربست برای شستشوی نما ساختمان در شرایطی که دسترسی به بام یا ساختار ساختمان دشوار است، ضروری است. به عنوان مثال، اگر ساختمان دارای سقف شیروانی یا تاج سازه‌ای با پیچیدگی زیاد باشد، نماشویی با داربست امکان‌پذیر می‌شود.

در برخی موارد، ممکن است از روش‌های دیگری برای نماشویی بدون استفاده از داربست استفاده کرد. استفاده از روش شستشوی نما بدون داربست به دلیل کاهش هزینه و عدم نیاز به نصب تجهیزات، بهترین گزینه ممکن است.

شستشوی نمای ساختمان با اسید

در فرآیند نماشویی ساختمان با استفاده از اسید، یک روش تمیزکاری متفاوت برای نما به کار می‌رود. این فرآیند از مواد شیمیایی برای پاکسازی و تمیزکاری سطوح نما استفاده می‌کند. اسیدهای شیمیایی معمولاً به همراه آب برای شستشو و از بین بردن آلودگی‌ها و کثیفی‌های موجود بر روی نما استفاده می‌شوند.

استفاده از این روش شستشو مناسب است زمانی که نما از موادی مانند سنگ، گرانیت یا تیشه ساخته شده است. انتخاب اسید مناسب برای این فرآیند بسیار حائز اهمیت است و غلظت آن نباید از ۲۵ درصد بیشتر باشد.

اسیدهای معمولاً برای این روش شامل اسید دیسکلر، اسید جوهر نمک و اسید جرم آلکس می‌شوند. این مواد پاک‌کننده بسته به نوع سطح نما، به‌طور دقیق انتخاب می‌شوند و سپس بر روی سطوح اسپری می‌شوند.

قبل از آغاز این روش نماشویی با استفاده از اسید، سطح مورد نظر باید از قبل مرطوب شده باشد. علاوه بر اسپری کردن مواد شیمیایی، می‌توان از برس‌ها نیز برای تمیزکاری استفاده کرد و آن‌ها را بر روی سطح ماساژ داد. مواد شیمیایی باید به اندازه کافی روی سطح مرطوب باقی بمانند تا به‌طور کامل کثیفی‌ها را از بین ببرند.

زمان مناسب شستن نمای ( نما شویی ) ساختمان

با توجه به جنس نما ساختمان، زمان مناسب و قانونی برای شست و شوی نما ( نما شویی ساختمان )  معمولاً بین ۶ ماه تا ۲ سال (با توجه به نوع نما) تعیین می‌شود.

یک نکته حائز اهمیت این است که اگر از زمان تعیین شده برای شستشوی نما گذشته و سطح نما آسیب دیده باشد، لازم است ابتدا خدمات پیچ و رولپلاک انجام شده و ترمیمات لازم انجام شود، و سپس به شست و شوی نما پرداخته شود.

شستشوی نما ( نماشویی ساختمان در تهران ) ساختمان با استفاده از روش‌ها و راه‌های متنوعی اجرا می‌شود. این شامل استفاده از دستگاه‌ها و مواد خاص، بهره‌گیری از تکنیک‌های دسترسی به ارتفاعهای مختلف و متناسب با نوع جنس نما، نوع آلودگی، توان برق‌رسانی محل پروژه، تقاضای کارفرما، و موارد دیگر می‌شود.

به عنوان مثال، نمای شیشه‌ای را نمی‌توان به همان روشی که برای شستشوی نمای سنگی یا آجری استفاده می‌شود، شستشو کرد. همچنین، نماهایی که لکه‌های روغنی دارند با نماهایی که دود گرفته‌اند تفاوت دارند.

بنابراین، انتخاب بهترین و مناسب‌ترین راه و روش برای نظافت نمای ساختمان بسیار حائز اهمیت است. اگر روش‌ها و راه‌های نادرست انتخاب شوند، ممکن است به نما ساختمان آسیب وارد شود. در ادامه، راه‌ها و روش‌های نماشویی ساختمان به طور کلی از نگاه‌ها و جنبه‌های مختلف بررسی می‌شوند.

شستشوی نما در تهران ( نماشویی در تهران )

یک سری نما های شیشه ای در اثر انتقال حرارت از طریق جایجایی بین هوای گرم اتاق و هوای سرد دمای بیرونی نما ، دمای داخل کاهش یافته . برای حفظ دما در حد آسایش ، نیاز زیادی به انرژی پیدا میکند. شستشوی نمای ساختمان
نمای بناهای تهران و دیگر شهر هایی که مشکوک به الودگی هستند در فصل های گوناگون سال ، کم کم زیبایی و شیک بودن خود را از دست میدهند و کم کم ظاهری زننده را به خود میگیرند .
در همچین مواقعی نیاز بر این است که عملیات شستشوی نما (نما شویی)  ساختمان را نیز آغاز کنیم.قطعا زیبا سازی نمای ساختمان بسیار مهم و ضروری نیز استاست ، که این عملیات توسط فرایند نماشویی ساختمان صورت میپذیرد.

در مواقعی ممکن است ، بر روی دیوار نقاشی کشیده شده باشد و یا این که نوشته روی آن باشد . با استفاده از روش مکانیکی و با فشار بسیار زیاد ، اقدام به پاک کردن دیوار می کنیم ، که البته باید به این نکته توجه کنیم که سنگ آسیب زیادی را نبیند.
در بعضی مواقع ممکن است ، نم و رطوبت باعث شود که نمایه بیرونی ساختمان دچار شوره زدگی شود.در این مواقع دیگر به وسیله ی جارو نمی توان آن را پاک کرد ، و باید با بخار آب اثرات آن را از بین برد.

ممکن است ، گچ و سیمان و قیر ، حاصل از ساخت یک ساختمان ، بر روی نما جلوه ی زیبایی نداشته باشد ، اگر روی سنگ باشد ، با کارتک میرود ، گاهی ممکن است بر روی شیشه باشد که باید به وسیله ی تیغ آن را از میان برد .
در مواردی ممکن است که شستشوی نمای ساختمانی (نماشویی) به وسیله ی مواد شیمیایی صورت گیرد ، که دقت بسیار بالایی را همراه دارد.

تصویری دیگر از نما شویی ساختمان توسط تیم مستر راپل
تصویری دیگر از  خدمات نما شویی ساختمان توسط تیم مستر راپل

play-sharp-fill

نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) از نظر نما به دو دسته تقسیم میشود :

1.یک سری نما ها که ستون سیقلی دارند به این نوع نماشویی ها ، نما شویی سیقلی در اصطلاح می گویند ، به عنوان مثال سنگ گرانیت و سنگ کامپوزیت که از جنس شیشه هستند از این دسته از نما ها میباشند.

2. یک سری نما ها سطوح غیر سیقلی دارند به این نماها ، نماشویی سطوح غیر سیقلی گفته میشود به عنوان مثال سیمان و تراورتن که از نوع و جنس اجر هستند.

نماشویی تیم مستر راپل
نماشویی ساختمان در تهران

شستشوی نما (نماشویی) چیست ؟

انسان از سال های قبل تا به امروز ، همیشه به دنبال نظافت و پاکیزگی بوده است.
انسان ها همیشه به دنبال این بوده اند که در محیطی که زندگی میکنند آری از نظافت و پاکیزگی باشد و خدمات نماشویی ( شستشوی نمای ساختمان ) ارتباط نزدیگی به این تمیزی و نظافت نیز دارد .این اصل هیچ وقت عوض نشده است و تا کنون پا برجا مانده است .

و در پایان این که گروه خبره با تجربه ی مستر راپل انجام تمامی مراحل شستشوی نما (نماشویی ساختمان) را به شکل حرفه ای بر عهده میگیرد.

نماشویی با طناب

استفاده از طناب، داربست، کلایمر و انواع بالابر برای دسترسی به نقاط مرتفع کاربرد دارند که معیارهایی چون ایمنی، تناسب با هدف پروژه، مدت زمان اجرای کار و هزینه اجرای کار در کنار امکان استفاده از هر کدام از این روش ها در زمان انتخاب آن ها اهمیت پیدا می کند .

برتری کار با طناب در تمامی موارد فوق نسبت به دیگر روش ها باعث شده است که نماشویی با طناب رایج ترین روش برای شستشوی نمای ساختمان باشد و تنها در صورت عدم امکان استفاده از این روش، از روش های دیگر استفاده می شود.

انواع نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان انواع مختلفی دارد که هر کدام شرایط خاصی را می طلبد. مصالح اصلی مورد استفاده در نما شویی ساختمان عبارتند از: نمای شیشه ای، نمای کامپوزیت، نمای رنگ شده و اندود شده، نمای سرامیک یا کاشی، نمای آجری، نمای سنگی و ….

متریال نما در تعیین روش نظافت موثر است.

پاکسازی نمای ساختمان با طناب و کلایمر

نماسازی ساختمان با طناب یکی از سخت ترین کارهای دنیاست و یک کار استثنایی محسوب می شود. کارگران آموزش دیده و با تجربه این کار را با رعایت نکات ایمنی انجام می دهند. با وجود تمام اقدامات ایمنی، پتانسیل خطر در این حرفه بالا است. نظافت نما با دستگاه سندبلاست یا واتر جت و هر دستگاه دیگری باید با دقت و وسواس انجام شود. به طور کلی کارگران نمای ساختمان را به 3 روش شستشو می دهند.

  • پاکسازی نماشویی ساختمان با استفاده از داربست
  • نما شویی ساختمان با طناب
  • نماشویی ساختمان با استفاده از کلایمر شستشوی نمای ساختمان

نماشویی ساختمان در تهران

برای اجرای فرآیند نماشویی راپل، ضروری است که بخش‌هایی روی بام ساختمان وجود داشته باشد که با بستن طناب اصلی و اطمینان از استحکام آن، ارتفاع کار را فراهم کنند. این بخش‌ها می‌توانند در محل‌هایی مانند گیره‌های گاور نر در اتاق آسانسور، پایه هواساز، ستون‌های ساختمان و نقاط دیگر قرار گیرند.

حالا که زیرساخت مناسب برای کار با طناب وجود دارد، چالش باقی‌مانده دسترسی به نمای ساختمان است. این ممکن است به دلیل وجود پیشانی در ساختمان باعث محدودیت‌هایی در اجرا شود.

در صورت وجود این شرایط، اضافه کردن رول بولت به ساختمان یا استفاده از روش‌های دیگر نما شویی با بهره‌گیری از داربست، بالابر یا کلایمر ممکن است مناسب باشد. اما در این مواقع، بهتر است برای انتخاب بهترین روش نماشویی، از بازدید حضوری کارشناسان بهره‌مند شوید.

ایمنی استفاده از طناب برای دسترسی به ارتفاع در ورزشهای کوه نوردی و صخره نوردی امری اثبات شده است، اصول و قوانین حاکم به این ورزش ها به صخره نوردی صنعتی منتقل شده که نماشویی با طناب از زیر شاخه های این رشته می باشد .

استفاده از کارگاه ایمن جهت بستن طناب که پیشتر در مورد آن توضیح داده شد، استفاده بدون قید و شرط از دو طناب به عنوان طناب های اصلی و طناب حمایت و نهایتا استفاده از ابزار فرود و حمایت سلامت برای یک شخص آموزش دیده، ضامن امنیت فوق العاده در اجرای نماشوی ساختمان با طناب می باشد.

بهترین نماشویی ساختمان در تهران

در بسیاری از ساختمان‌های تازه ساخت، مشاهده می‌شود که پس از اتمام کار، چهره نما زشت و کثیف می‌شود؛ این وضعیت ناپسند به علت ریختن و باقی‌ماندن سیمان در حین سنگ‌کاری است. در چنین شرایطی، بهترین راه حل نماشویی ساختمان است؛ تا چهره ساختمان حالت تمیز و درخشانی به خود بگیرد و جذابیت و زیبایی را به ساختمان بازگرداند. شستشوی نمای ساختمان

یکی از مشکلاتی که به تعویق انداختن نما شویی منجر می‌شود، ریزش سنگ‌های نما و از بین رفتن کیفیت آنها است. آلودگی و جرم‌های نشسته بر روی سنگ‌های نما باعث شکننده شدن آنها می‌شود و با گذر زمان، هزینه ترمیم چند برابر می‌شود.

از مزایای شستشوی نما می‌توان به ترمیم سنگ‌هایی که در طول سال‌ها ترک خورده یا از بین رفته‌اند اشاره کرد. در طی نماشویی ساختمان اگر توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود، نماشو سنگ‌های شل شده و آسیب‌دیده را با استفاده از رول پلاک و مواد مخصوص پر کرده و در نهایت با استفاده از مواد نانو، سنگ را ضد آب و ضد جرم می‌کند.

نماشویی با توجه به جنس نمای ساختمان و میزان آلودگی سطح :

شستشوی نمای ساختمان هم مانند نظافت هر سطح دیگری نیازمند استفاده از مناسب ترین ابزار و مواد شوینده می باشد که علاوه بر تامین کیفیت نهایی کار، هزینه های اجرای کار را نیز در سطحی مقرون به صرفه نگه دارند .

عموم آلودگی نمای ساختمان مربوط به ذرات معلق گرد و غبار هوا می باشد که برای تمیز کردن آنها استفاده از آب کفایت می کند، اگر فواصل نماشویی ساختمان بیش از حد شود، این آلودگی ها بر روی سطح رسوب خواهد کرد که در این صورت برای نظافت مطلوب نما به استفاده از مواد شوینده نیاز خواهیم داشت .

عدم اجرای نماشویی در بلند مدت سبب رسوب شدید آلودگی بر سطح می شود که در صورت آسیب دیدن سطح نمای ساختمان، تمیز کردن این آلودگی ها و برگرداندن نما به حالت ابتدایی امکان پذیر نخواهد بود.

قیمت نماشویی ساختمان در تهران

قیمت نماشویی ساختمان در تهران با توجه به متریال نما و نوع نمای ساختمان انجام می‌شود. برای مثال فرض کنید یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت شستشوی نمای ساختمان، وضعیت فعلی آن است، یعنی:
آجر، رومی، سنگ، شیشه متریال نما هستند که در هر ساختمانی متفاوت و قابل تغییر است.
زیرا نظافت نمای ساختمان بسته به جنس سطح و نوع و میزان آلودگی روش های مختلفی دارد.

هزینه نماشویی ساختمان در تهران، بسیار به میزان آلودگی سطح ساختمان وابسته است. نمایی که بسیار کثیف باشد، نیاز به وقت و ابزارهای زیادی برای تمیز کردن دارد. بنابراین، کاهش آلودگی سطح نما به معنای کاهش هزینه شستشوی نما ساختمان خواهد بود.

ارتفاع و مساحت سطح نما نیز به عنوان عوامل دیگر مؤثر بر هزینه شستشوی پنجره و نماس ساختمان در نظر گرفته می‌شوند. قیمت‌ها بر اساس مساحتی که باید تمیز شود، متغیر است. با افزایش ارتفاع ساختمان، میزان تجهیزات و مصرف مواد در شستشو نیز افزایش می‌یابد و هزینه‌ها متغیر می‌شوند.

نما شویی ساختمان در تهران نیاز به تکنیک‌ها و روش‌های خاصی دارد، و این روش به نوع نمای ساختمان بستگی دارد. برای مثال، شستشوی پنجره‌های شیشه‌ای به دلیل خصوصیات خاص خود نسبت به شستشوی نماهای سنگی و آجری آسان‌تر است.

همانطور که اکنون می دانیم، قیمت نماشویی ساختمان در تهران با توجه به شرایط مختلف با یکدیگر تفاوت دارد.هزینه شستشوی نماس ساختمانی بستگی به عوامل مختلفی در ساختمان شما دارد که باید توسط کارشناسان بازدید و بررسی شود، پس از بررسی اولیه بر اساس فاکتورهای مختلف جلوی ساختمان، نرخ را تعیین می کنند. نمای ساختمان خود را با طناب بشویید. برای مشاوره و بررسی رایگان نمای ساختمان با مشاورین و کارشناسان مستر راپل تماس بگیرید.

شرکت نماشویی در تهران

شرکت نماشویی ساختمان مستر راپل در تهران با داشتن تجهیزات شستشوی نمای ساختمان با راپل خدمات شستشوی نما در تهران را ارائه می دهد. به این شیوه شستشوی نما بدون داربست نیز می‌گوییم که نسبت به شستشوی نما با داربست روشی بسیار کارآمدتر خواهد بود. نما شویی بدون استفاده از داربست بسیار سریع انجام می‌شود.

تمامی تکنسین های نظافت نمای ساختمان در این زمینه تخصص و مهارت کافی را دارا هستند و دارای تکنیک های متنوعی هستند. شرکت خدمات شستشوی نمای ساختمان در تهران با سالها تجربه در زمینه خدمات نما شویی تجربه و تخصص انجام خدمات نظافتی را دارد. با شرکت نماشویی مستر راپل ما تماس بگیرید تا کارشناسان واجد شرایط ما در اسرع وقت در محل موردنظر شما حاضر شوند.

بهترین خدمات نماشویی ساختمان در تهران

شرکت مستر راپل با تجهیزات طناب و شناور زیر نظر و با گواهی irata.org با بهترین کیفیت و بهترین قیمت اقدام به نظافت ساختمان می کند.

نماشویی ساختمان با نمای کامپوزیت

کامپوزیت ورق آلومینیومی نازکی است که امروزه به دلیل سبکی و اجرای ساده در بسیاری از نماها مورد استفاده قرار می گیرد. نماشویی ساختمان با نمای کامپوزیت برای حفظ زیبایی و کیفیت، نمای ساختمان باید هر ساله شسته شود.

نماشویی ساختمان با نمای سنگی

از زمان های قدیم تا به امروز از انواع سنگ برای ساخت نما استفاده می شده است. سنگ هایی به نام های دهبید، تراورتن، روم و گرانیت امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ ها به مرور زمان به دلیل نوع خود کیفیت و زیبایی خود را از دست می دهند و نیاز به نماشویی ساختمان در بازه های زمانی مشخص دارند. شستشوی نمای ساختمان

نماشویی ساختمان الگوی شن و ماسه

این طرح برای نماشویی ساختمان با ترکیب چند رنگ قرمز، نارنجی، قهوه ای و دیگر رنگ ها ایجاد شده است. البته قبل از استفاده از ماسه شسته شده در نما، از سیمان سفید یا سیاه با سنگ پودری و سنگریزه استفاده می شود و کف مخصوصی روی آن پخش می شود، بنابراین نما در رنگ های مختلف به نظر می رسد. پس از مدتی ظاهر شن های شسته شده در اثر آلاینده ها کیفیت خود را از دست می دهد و تنها راه بازیابی کیفیت آن نظافت منزل است.

نماشویی ساختمان سیمانی

برای نماشویی ساختمان با نمای سیمانی نیز برخی از نیازها وجود دارد که در کنار نکات بسیار تخصصی به دوام و زیبایی و طول  عمر این نوع نما می تواند کمک کند. شستشوی نمای ساختمان

نماشویی ساختمان کاشی و سرامیک

این نوع نماشویی ساختمان شباهت زیادی به نمای سنگی دارد فقط ظرافت بیشتری نسبت به سنگ دارد. این نوع نما نیز پس از مدت زمان مشخصی نیاز به شستشو دارد.

نماشویی ساختمان آجری

این نوع نماشویی ساختمان برای ساختمانهایی است که از قدیم الایام مورد استفاده بوده است. نمای آجری نیز با گذشت زمان آلوده می شود که راه حل آن استفاده از مواد نانو و دی اکسید سیلیکون برای شستشوی نمای ساختمان است. در این نوع نماسازی باید از مواد نانو استفاده کرد و نما ماندگاری بیشتری خواهد داشت. برای شستشوی سطح آجر از جت آب با برق سه مرحله ای استفاده می شود.

نماشویی ساختمان با بالابر و آسانسور

نماشویی ساختمان در برخی موارد که امکان استفاده از داربست برای شستشوی صورت وجود ندارد یا به روش شستشوی ماسک با استفاده از طناب امکان پذیر نیست، می توان از بالابر صنعتی برای رسیدن به ارتفاع استفاده کرد که این روش بسیار ساده اما پرهزینه است. از شستشو

نماشویی ساختمان با آب

یکی از رایج ترین روش های شستشوی نما استفاده از واتر جت با فشار مناسب برای شستشوی نما می باشد. می تواند تا حد زیادی آلودگی و جرم و جنایت را از نما حذف کند. معمولا برای شستشوی نماها از دستگاه های سه فاز پرفشار (سنگ، آجر، سیمان، کینتکس، کامپوزیت و …) استفاده می شود.

نماشویی ساختمان با تی و مواد شوینده

این نوع نظافت نماشویی ساختمان عمدتاً برای نماهای کامپوزیت و شیشه ای و گاهی برای نماهای سنگی نیز استفاده می شود. در این روش شستشوی صورت ابتدا صابون را روی سطح ساختمان قرار می دهند و پس از مدتی به کمک لیوان مخصوص صابون و کثیفی از سطح کاملا پاک می شود. در نهایت می توان از دستمال های نانو فیبر برای تکمیل فرآیند شستشوی صورت استفاده کرد.

شستشوی نمای ساختمان

هزینه نماشویی ساختمان

هزینه نماشویی ساختمان اغلب بر اساس تعداد پنجره‌ها محاسبه می‌شود. با توجه به تعداد پنجره‌ها و شیشه‌های مورد نیاز، هزینه‌های لازم برآورد می‌شود.

برای حفظ و نگهداری بهتر شیشه‌ها و جلوگیری از لکه‌گیری و کثیفی، می‌توانید از خدمات نانو شیشه استفاده کنید. این فناوری نه تنها شیشه‌های نمای ساختمان را از بیرون تمیز و بدون لکه نگه می‌دارد، بلکه به آنها براقیت و جلوه زیبایی هم افزوده می‌کند.

دمای مناسب برای نماشویی ساختمان

به منظور نماشویی ساختمان حواستان به دمای محیط باید باشد. استفاده از آب باید در دماهای بالاتر از ۴۵ درجه فارنهایت انجام نشود، زیرا در این صورت آب در شکاف‌ها و مفاصل قفل می‌شود و ممکن است در اثر منجمد شدن، ترک‌هایی ایجاد شود.

علاوه بر این، محل استفاده از عوامل تمیز کننده شیمیایی نیز در دماهای ۵۰ درجه یا بالاتر کاربرد دارد. این دماها امکان انجام بهتر واکنش شیمیایی را فراهم می‌کنند و تمیزکاری را هنگام شستشوی نمای ساختمان بهبود می‌بخشند.

توجه داشته باشید که در نماشویی ساختمان یک دیوار سنگی ممکن است یک هفته یا بیشتر زمان ببرد تا کاملاً خشک شود. همچنین، شناخت انواع مختلف سنگ‌ها از اهمیت ویژه برخوردار است تا روش‌های مناسب تمیزکاری اعمال گردد.

روش شستشوی نمای ساختمان

اجرای نماشویی ساختمان به وسیله روش راپل و شستشوی دستی انجام می‌پذیرد. این روش برای پاکسازی سطوحی با انواع نماها مانند فریم لس، شیشه، کامپوزیت، و نماهای HPL بسیار موثر است.

در این روش دستی برای شستشوی نمای ساختمان با استفاده از راپل، مخلوطی از سرکه صنعتی، حلال‌های آبی، الکل، و مواد شوینده اسیدی و قلیایی ترکیب می‌شود. از دستمال نانو برای تمیزکاری استفاده می‌شود، نما شویی ساختمان باعث افزایش کارایی و کارآیی در تمیزکاری سطوح می‌شود.

سوالات متداول

نماشویی ساختمان به چه دلایلی انجام می‌شود؟

شستشوی نما یا نماشویی ساختمان یکی از اقدامات ضروری در حفظ نمای ساختمان‌هاست، زیرا دلایلی همچون دود، گرد و غبار، و کاهش کیفیت نمای سنگ باعث کدر شدن و کاهش جذابیت آنها در گذر زمان می‌شوند. این امر به خصوص در شهرهای بزرگ اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

شستشوی نماهای ساختمانی ضروری است تا از کاهش کیفیت و جلوگیری از ظاهر زشت نماها جلوگیری شود. این اقدام به خصوص در ساختمان‌های نوساز پس از پایان پروژه عمرانی حیاتی است، زیرا نما پس از این مرحله ممکن است زشت و ناپسند شود و نیاز به عمل شستشو دارد.

شستشوی نما چگونه انجام می شود ؟

برای انجام شستشوی نما روش‌ها و متد‌های مختلفی بسته به نوع و مشخصات نمای ساختمان در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال، نماهای شیشه‌ای از روش‌های سنتی و محلول‌های نماشویی خاص بهره می‌برند تا از آلودگی‌ها پاک شوند.

اما نماهای ساخته شده از آجر یا سنگ بهتر است با استفاده از واتر جت شستشو داده شوند تا به‌طور کامل از ذرات وآلودگی‌ها پاک شوند

آیا نماشویی هر ساختمانی امکان پذیر است؟

آیا ساختمان زندگی‌تان قابلیت نماشویی را دارد؟ این سوال اساسی و حیاتی است که نیازمند پاسخ قبل از دریافت سایر اطلاعات می‌باشد. بدون دانستن این اطلاعات، شروع به کار ممکن نیست.

بله، به طور قطعی می‌توان هر ساختمانی با هر نمایی را نما شویی کرد. اما نکته مهم این است که کع این نوع برای هر ساختمان ممکن است متفاوت باشد.

پیش از شروع به کار، باید توجه داشت که نما شویی مناسب برای ساختمان شما چیست؟ اگر ساختمان شما دیواره‌های آجری دارد، نماشویی آن با ساختمانی که از سنگ ساخته شده متفاوت است.

سنگ نمای ساختمانی
3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *