اگر در انجام خدمات پیچ و رولپلاک نما و نماشویی ساختمان کیفیتی بالاتر و قیمتی پایینتر از ما پیدا کردین تمام هزینه شما بازگردانده خواهد شد

نماشویی ساختمان (شستشوی نما ):

شستن نمای شیشه در نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) ، به دلیل شکننده بودن آن بسیار حساس است و نسبت به ساختمان های غیر شیشه ای مانند شست و شوی نمای سنگی است ، از این رو باید به کسانی سپرد که توانایی لازم را در خدمات راپل و شستشوی نما داشته باشند.

اکنون به سراغ معایب و مزایای ساختمان های تمام شیشه ای میرویم ، تا بتوانیم اطلاعاتی مفید به شما عزیزان بدهیم.

 

نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) با واترجت:

هدف از نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) چیست:

1.کم کردن بار مرده ساختمان های بلند
2.افزایش و سرعت دادن به اجرا
3.یک نوع یک پارچگی برای منظره ی بیرون ایجاد کند
4.برای نمای ساختمان یک ظرافت خاص مد نظر قرار دهیم
5.نمایش دادن نمای بیرونی ساختمان

 

play-sharp-fill

 

 

دستگاه واتر جت

دستگاه واتر جت

روش های شستشوی نما ( نماشویی ) در تهران :

شستشوی نما (نماشویی) را میتوان به 4 شکل اجرا کرد که در بعضی از نماها اجرای  هر 4 شکل امکان پذیر است.

 

اجرای عملیات نماشویی با استفاده از واتر جت توسط تیم مستر راپل

اجرای عملیات نماشویی با استفاده از واتر جت توسط تیم مستر راپل

 

1. نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) با واترجت :

واترجت روشی است که با استفاده از فشار آب ، روشی مناسب برای شستشوی نما به حساب میاید .با استفاده از این روش سطح آلودگی و جرم به خوبی از بین میرود. معمولا برای شست وشوی نما ساختمان از دستگاه واترجت سه فاز با فشار ۲۵۰ بار استفاده میکنند.شایان ذکر است میزان فشار دستگاه واترجت با توجه به نوع و قدمت بنا و میزان آلودگی نما باشد.

عملیات شستشوی نما

2. شستشوی نما (نماشویی) ساختمان با واتر سندبلاست:

دربعضی مواقع جرم های عمیقی سطح ساختمان را فرا میگیرد ، این نوع آلودگی به وسیله ی واتر جت برطرف نمیشود. در این مواقع جهت شست وشو باید از روش های پر قدرت تری استفاده کرد.
واتر سندبلاست با استفاده از سیستم لایه برداری از سطح، کلیه آلودگیهای نما­، چربی­، رنگ و زنگ آبه را از جسم بر طرف میکند. واتر سندبلاست بیشتر به نام سندبلاست شناخته میشود.

 

3. شستشوی نمای ساختمان (نماشویی) با دیسکلر ( نماشویی با دیسکلر )

در بعضی اوقات در شست و شوی نما ساختمان ، پیش می آید آلودگی های سطح نما را نمیتوان با واتر جت از بین برد و برای از بین بردن آن از یک نوع اسید به نام دیسکلر (Descaler) که نوعی اسید رقیق است استفاده میکنیم. با پاشیدن این اسید برروی سطح نما ،چربی ها و موادی که به راحتی از بین نمیروند را از سطح نمای ساختمان کاملا پاک میکنیم.

4. شستشوی نمای ساختمان (نماشویی) با تی و ابر و مواد شوینده ( نماشویی با تی و ابر ) :

ازاین روش در شستوشوی نما بیشتر برای نما های کامپوزیتی و شیشه ای و حتی در مواقعی برای نما های سنگی ، در شست و شوی نما ساختمان ،مورد استفاده قرار میدهیم.

در این روش از شستشوی نما (نماشویی) ابتدا سطح نما و شیشه را به مواد شوینده آغشته میکنیم ، سپس با استفاده از طی آن را پاک میکنیم و در پایان با استفاده از دستمال نانو لک های باقی مانده از آلودگی و مواد شوینده را به صورت کامل از بین میبریم.

نما شویی ساختمان

نما شویی ساختمان

 

شستشوی نما ساختمان(نماشویی) در تهران :

یک سری نما های شیشه ای در اثر انتقال حرارت از طریق جایجایی بین هوای گرم اتاق و هوای سرد دمای بیرونی نما ، دمای داخل کاهش یافته . برای حفظ دما در حد آسایش ، نیاز زیادی به انرژی پیدا میکند.
نمای بناهای تهران و دیگر شهر هایی که مشکوک به الودگی هستند در فصل های گوناگون سال ، کم کم زیبایی و شیک بودن خود را از دست میدهند و کم کم ظاهری زننده را به خود میگیرند .
در همچین مواقعی نیاز بر این است که عملیات شستشوی نما (نماشویی)  ساختمان را نیز آغاز کنیم.قطعا زیبا سازی نمای ساختمان بسیار مهم و ضروری نیز استاست ، که این عملیات توسط فرایند نماشویی ساختمان صورت میپذیرد.

در مواقعی ممکن است ، بر روی دیوار نقاشی کشیده شده باشد و یا این که نوشته روی آن باشد . با استفاده از روش مکانیکی و با فشار بسیار زیاد ، اقدام به پاک کردن دیوار می کنیم ، که البته باید به این نکته توجه کنیم که سنگ آسیب زیادی را نبیند.
در بعضی مواقع ممکن است ، نم و رطوبت باعث شود که نمایه بیرونی ساختمان دچار شوره زدگی شود.در این مواقع دیگر به وسیله ی جارو نمی توان آن را پاک کرد ، و باید با بخار آب اثرات آن را از بین برد.

ممکن است ، گچ و سیمان و قیر ، حاصل از ساخت یک ساختمان ، بر روی نما جلوه ی زیبایی نداشته باشد ، اگر روی سنگ باشد ، با کارتک میرود ، گاهی ممکن است بر روی شیشه باشد که باید به وسیله ی تیغ آن را از میان برد .
در مواردی ممکن است که شستشوی نمای ساختمانی (نماشویی) به وسیله ی مواد شیمیایی صورت گیرد ، که دقت بسیار بالایی را همراه دارد.

تصویری دیگر از نما شویی ساختمان توسط تیم مستر راپل

تصویری دیگر از  خدمات نما شویی ساختمان توسط تیم مستر راپل

play-sharp-fill

نماشویی ساختمان (شستشوی نما ) از نظر نما به دو دسته تقسیم میشود :

1.یک سری نما ها که ستون سیقلی دارند به این نوع نماشویی ها ، نماشویی سیقلی در اصطلاح می گویند ، به عنوان مثال سنگ گرانیت و سنگ کامپوزیت که از جنس شیشه هستند از این دسته از نما ها میباشند.

2. یک سری نما ها سطوح غیر سیقلی دارند به این نماها ، نماشویی سطوح غیر سیقلی گفته میشود به عنوان مثال سیمان و تراورتن که از نوع و جنس اجر هستند.

نماشویی تیم مستر راپل

نماشویی ساختمان تیم مستر راپل

شستشوی نما (نماشویی) چیست ؟و چرا انسان ها از گذشته تا کنون علاقه ی ویژه ای به این شغل داشته اند؟

آدمیزاد از سال های قبل تا به امروز ، همیشه به دنبال نظافت و پاکیزگی بوده است.
انسان ها همیشه به دنبال این بوده اند که در محیطی که زندگی میکنند آری از نظافت و پاکیزگی باشد وخدمات شستشوی نما (نماشویی) ارتباط نزدیگی به این تمیزی و نظافت نیز دارد .این اصل هیچ وقت عوض نشده است و تا کنون پا برجا مانده است .

و در پایان این که گروه خبره با تجربه ی مستر راپل انجام تمامی مراحل شستشوی نما (نماشویی ساختمان) را به شکل حرفه ای بر عهده میگیرد.

 

نماشویی با طناب رایج ترین شیوه با امنیتی فوق العاده :

استفاده از طناب، داربست، کلایمر و انواع بالابر برای دسترسی به نقاط مرتفع کاربرد دارند که معیارهایی چون ایمنی، تناسب با هدف پروژه، مدت زمان اجرای کار و هزینه اجرای کار در کنار امکان استفاده از هر کدام از این روش ها در زمان انتخاب آن ها اهمیت پیدا می کند .

برتری کار با طناب در تمامی موارد فوق نسبت به دیگر روش ها باعث شده است که نماشویی با طناب رایج ترین روش برای شستشوی نمای ساختمان باشد و تنها در صورت عدم امکان استفاده از این روش، از روش های دیگر استفاده می شود .

 

زیرساخت، ایمنی و ابزار کار در ارتفاع و نماشویی با طناب(راپل) :

برای اجرای نماشویی راپل کافیست بخش هایی روی بام ساختمان تعبیه شده باشد که ارتفاع کار با بستن طناب اصلی و حمایت خود به آن، از مستحکم بودن آن مطمئن باشد . محل هایی مانندگیره گاور نر در اتاق آسانسور، پایه هواساز، ستون ساختمان و خیلی نقاط دیگر امکان این استفاده را دارند .

در صورت وجود زیرساخت مناسب جهت کار با طناب تنها مساله باقی مانده وجود امکان دسترسی به نمای ساختمان می باشد که ممکن است به دلیل وجود پیشانی در ساختمان محدودیت هایی در اجرا بوجود آید .

در صورت وجود شرایط فوق می توان از افزودن رول بولت به ساختمان و یا استفاده از دیگر روش های نماشویی به کمک داربست ، بالابر یا کلایمر بهره برد که در این شرایط بهتر است برای انتخاب روش نماشویی از بازدید حضوری کارشناسان بهره بگیرید .

ایمنی استفاده از طناب برای دسترسی به ارتفاع در ورزشهای کوه نوردی و صخره نوردی امری اثبات شده است، اصول و قوانین حاکم به این ورزش ها به صخره نوردی صنعتی منتقل شده که نماشویی با طناب از زیر شاخه های این رشته می باشد .

استفاده از کارگاه ایمن جهت بستن طناب که پیشتر در مورد آن توضیح داده شد، استفاده بدون قید و شرط از دو طناب به عنوان طناب های اصلی و طناب حمایت و نهایتا استفاده از ابزار فرود و حمایت سلامت برای یک شخص آموزش دیده، ضامن امنیت فوق العاده در اجرای نماشوی ساختمان با طناب می باشد .

نماشویی با توجه به جنس نمای ساختمان و میزان آلودگی سطح :

شستشوی نمای ساختمان هم مانند نظافت هر سطح دیگری نیازمند استفاده از مناسب ترین ابزار و مواد شوینده می باشد که علاوه بر تامین کیفیت نهایی کار، هزینه های اجرای کار را نیز در سطحی مقرون به صرفه نگه دارند .

عموم آلودگی نمای ساختمان مربوط به ذرات معلق گرد و غبار هوا می باشد که برای تمیز کردن آنها استفاده از آب کفایت می کند، اگر فواصل نماشویی ساختمان بیش از حد شود، این آلودگی ها بر روی سطح رسوب خواهد کرد که در این صورت برای نظافت مطلوب نما به استفاده از مواد شوینده نیاز خواهیم داشت .

عدم اجرای نماشویی در بلند مدت سبب رسوب شدید آلودگی بر سطح می شود که در صورت آسیب دیدن سطح نمای ساختمان، تمیز کردن این آلودگی ها و برگرداندن نما به حالت ابتدایی امکان پذیر نخواهد بود .

سنگ نمای ساختمانی
انواع مشاغل کار در ارتفاع
3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید?
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.