پیچ و رولپلاک نما:

جایگزین پیچ و رولپلاک نما در شرایط خاص

یکی از مهمترین کاربردهای این چسب ها در مواقعی است که به دلایل مختلف امکان پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان( اسکوپ )وجود ندارد .
استفاده از چسب های اپوکسی و پلی یورتان مگامکث (اولین و تنها چسب های فوق قوی و ضد زلزله در دنیا)بسیار مناسب و کارآمد جهت اسکوپ کردن سنگ های حجمی و سنگین به فلز ،بتن و سنگ و همچنین مناسب جهت بولتهای صفحه ستون با ضمانت مادام العمر دارای استاندارد ایزو 9001 ،14001
این محصول دو جزئی و بر پایه اپوکسی و پلی یورتان می باشد و بسیار مقاوم و پر قدرت است که در تمامی شرایط آب و هوایی (سرد و گرم)به کار می رود و جهت چسباندن و اتصال انواع سنگ ،بتن ،آهن و … در کلیه فصل ها مناسب می باشد .
این ماده بصورت خمیری شکل و رقیق است و برای پرکردن منافذ و شیارهای بتنی به کار میرود . همچنین جهت ترمیم و تعمیرات بتن های قدیمی و سنگ های حجیم و سنگین که امکان پیچ و رولپلاک ندارند و اتصال فلز به بتن در صنعت ساختمان به کار می رود .
این محصول دو جزئی به نسبت یک به یک مخلوط و حداقل در 20% سطح استفاده می شود .
حداقل دمای گیرایی 25 درجه سانتیگراد و زمان کار 8 دقیقه می باشد و زمان خشک شدن نهایی 72 ساعت می باشد .

همچنین کلیه خدمات ارائه شده توسط شرکت مستر راپل دارای ضمانتنامه می باشد

جهت زمانبندی و اعلام قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان بازدید و ارایه مشاوره حضوری رایگان در محل پروژه ،توسط کارشناسان شرکت کار در ارتفاع آریا ونوس صورت خواهد گرفت.

عمر پیچ و رولپلاک روی سنگ در نمای ساختمان چقدر است؟

یک نکته مهم رو میخوام قبل از تکمیل کردن قیمت پیچ کردن نمای ساختمان به شما بگویم و ان مدت زمان ماندگاری پیچ و رولپلاک روی سنگ میباشد.

به طور تضمینی و صدرصد پیچ و رولپلاک روی سنگ نما تا انتهای عمر ساختمان باقی میمانند و هیچوقت ریزش نخواهند کرد.البته اگر پیچ و رولپلاک کار ماهر باشد و از جنس مناسب استفاده کند که متاسفانه امروزه کلاهبرداری درون فضای کار زیاد شده است پس در انتخاب پیچ رولپلاک کار دقت کنید.مشاوران گروه تخصصی مستر راپل شما را در این امر یاری خواهند کرد با ما در تماس باشید

قیمت حدودی محکم سازی سنگ نما در شرکت مستر راپل
نمای زیبا ارزش ملکی یک ساختمان را بالا میبرد.وقتی سنگی از نما ریخته باشد دیگر زیبایی خود را ندارد و در چشم بیننده مانند یک ساختمان قدیمی و بدردنخور دیده میشود.

پس به ملک و مال خود ارزش بدهید و مواظب آن باشید چون امروزه روز به روز به قیمت ساختمان ها افزوده میشود.

اما به طور کلی می توانیم هزینه محکم سازی سنگ نما با پیچ و رولپلاک برای سنگ های تراورتن سفید را، هر متر 20 تا 30 هزار تومان بیان نماییم.

افرادی که در این زمینه مهارت و تخصص دارند، معمولا به صورت کنتراتی اقدام به محکم سازی سنگ نماها می نمایند.

از این رو لازم است ابتدا ساختمان مورد نظر را مشاهده نموده، و پس از انجام بررسی های لازم، این عمل را انجام دهند.

سنگ های تراورتن که برای نما استفاده می شوند، به سری های T تقسیم شده و که این سری نشانگر رنگ، درصد مقاومت سنگ و خصوصیت سنگ است.

سنگ نمای داخلی چیست و هزینه محکم سازی آنها چقدر است؟

برخی از افراد نه تنها محیط بیرونی ساختمان خود را با سنگ نما تزیین می کنند، بلکه محیط داخلی ساختمان را نیز با استفاده از نمونه های خاصی از سنگ، جذابیت می بخشند.

عمدتا از سنگ های مرمر و مرمریت برای محیط های داخلی استفاده می شود که هزینه محکم سازی سنگ نما های داخلی با سنگ نماهای خارجی متفاوت است.

شاید برخی تصور کنند که سنگ های مرمری که در محیط داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، ارزان قیمت باشد.

از این رو هزینه محکم سازی سنگ نما داخلی نیز کمتر خواهد بود.

اما باید بگوییم اتفاقا برعکس، اگر سنگی از مرغوبیت و کیفیت کمتری برخوردار باشد، بدون شک هزینه محکم سازی آن بالاتر خواهد بود.

زیرا ممکن است در حین کار به دلیل نداشتن کیفیت و مرغوبیت بالا، دچار شکستگی یا آسیب شوند.

پس هر چه نوع سنگی که در محیط داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود از کیفیت و مرغوبیت بالاتری برخوردار باشد، مسلما هزینه محکم سازی آن نیز مناسب تر خواهد بود.

ارزان ترین سنگ هایی که برای محیط های داخلی ساختمان ها استفاده می شوند، سنگ های تراورتن، مرمریت و .. تولید شده در مناطق مختلف است.

هزینه محکم سازی سنگ نما تراورتن محیط های داخلی و سنگ های درجه یک داخلی معمولا 55 هزار تومان است.

در حالی که سنگ های مرمریت تولید شده در آباده را با متری 45 هزار تومان و مرمریت لاشتر را با متری 35 هزار تومان محکم سازی می کنند.

البته لازم به ذکر است که برای تخمین قیمت و هزینه محکم سازی سنگ نما حتما باید بررسی های لازم بر روی محیط مورد نظر صورت پذیرد.

مهمترین نکاتی که در قیمت رولپلاک نمای ساختمان تاثیر گذار است:
1. جنس و طرح سنگ نما :

اولین مسئله طرح نمای ساختمان و جنس سنگ هایی است که برای نما استفاده شده است.

برخی از طرح های ساختمانی ممکن است ساده و رومی باشند، که هزینه محکم سازی سنگ نما ساده به مراتب کمتر بوده و از سختی کار کمتری نیز برخوردار است.

علاوه بر آن این سنگ ها از زمان کمتری نیز برای محکم سازی برخوردار می باشند. اما نما های رومی دارای تاج هستند.

پس از حساسیت بالاتری برای پیچ و رولپلاک برخوردار می باشند.

برای این که این نمونه از سنگ ها محکم سازی شوند، باید حساسیت و دقت بالاتری به خرج داد.

علاوه بر این که هزینه محکم سازی سنگ نما در سنگ های رومی بالاتر است، از حساسیت بالاتری نیز برخوردار می باشد.

پس باید حتما توسط افراد با تجربه و ماهر این کار صورت پذیرد. پیچ و رولپلاک نمودن سنگ های رومی نیاز به تمرکز بالایی دارد تا مبادا به سنگ آسیبی وارد شود.

برخی از سنگ ها همچون سنگ های تراورتن و تیشه ای به دلیل این که راحت دریل کاری می شوند، نسبت به سنگ های گرانیت و مرمر از قیمت کمتری برای محکم سازی برخوردار هستند.

اما مسلما جذابیت و زیبایی سنگ های مرمرو گرانیت را ندارند.

2. متراژ و مساحت ساختمان:

دومین مسئله ای که در میزان هزینه محکم سازی سنگ نما تاثیر گذار است، متراژ و مساحت ساختمان می باشد.

هر چه قدر میزان مساحت ساختمان بیشتر باشد، میزان هزینه ای که برای پیچ و رولپلاک ساختمان استفاده می شود، نیز بیشتر است.

زیرا ساختمان هایی که از مساحت بالایی برخوردار هستند، نسبت به نمای ساختمان هایی که از متراژ کمتری برخوردار هستند نیاز به پیچ و رولپلاک بیشتری دارند.

3. تعداد پیچ ها و رولپلاک ها درمستر راپل
مسئله دیگری که در میزان هزینه محکم سازی سنگ نما تاثیر گذار است، تعداد پیچ ها و رولپلاک هایی است که در نمای ساختمان استفاده می شود.

مثلا نماهایی که از سنگ هایی با ابعاد کوچک تر برخوردار هستند، معمولا به پیچ های بیشتری نیاز دارند.
در حالی که سنگ های بزرگ تنها با یک یا دو عدد پیچ و رولپلاک محکم شده و دیگر نیازی به پیچ زیاد ندارد.

همین مسئله قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما در ساختمان را افزایش می دهد.

در چنین نماهایی حاصل ضرب تعداد پیچ ها در مبلغ 1000 الی 1500، تعیین کننده هزینه محکم سازی سنگ نما خواهد بود.

4. نصب سنگ های افتاده:
در برخی از ساختمان ها معمولا صاحب خانه منتظر میماند تا سنگ های نصب شده بر روی نمای ساختمان، به هر دلیل دچار اسیب شوند، سپس به فکر پیچ و رولپلاک افتد.

که این مسئله نه تنها برای صاحب خانه مزیتی ندارد، بلکه هزینه بیشتری را نیز به بار می اورد.

زیرا در صورتی که شخصی بخواهد علاوه بر پیچ و رولپلاک نمودن ساختمان، سنگ های افتاده را نیز نصب نماید، هزینه بیشتری دریافت خواهد نمود.

در این حالت تنها هزینه محکم سازی سنگ نما در نظر گرفته نمی شود، بلکه هزینه نصب مجددا سنگ نما نیز باید پرداخت شود.

5. هزینه محکم سازی سنگ نما با طناب یا داربست:

شرکت های خاصی هستند که از افراد ماهر با عنوان راپل کار برای محکم سازی و پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما استفاده می کنند.

اما برخی دیگر علاقه مند به استفاده از داربست برای این کار هستند.

هر یک از این موارد می تواند به نوبه خود در هزینه محکم سازی سنگ نما تاثیر گذار باشد.

درست است که هزینه محکم کاری سنگ نماهای ساختمانی به صورت کنتراتی می باشد، اما اگر این کار توسط راپل کار ماهر انجام شود، بدون شک مقرون به صرفه تر بوده و از هزینه کمتری برخوردار خواهد بود.

زیرا دیگر نیازی به پرداخت هزینه ای مازاد بر هزینه محکم سازی سنگ نما جهت اجاره داربست نخواهد بود.

علاوه بر آن راپل کاران امنیت جانی بیشتری برای انجام پیچ و رولپلاک ساختمان دارند. پس می توانند از هزینه مقرون به صرفه تری نیز برخوردار باشند.

6. جنس پیچ و متریال مصرفی
تمام پیچ ها و رولپلاک هایی که در ساختمان استفاده میشوند، بسته به جنس سنگ ها متفاوت هستند.

این که از چه نوع پیچ و متریالی برای محکم سازی ساختمان استفاده کنیم، در هزینه محکم سازی سنگ نما تغییر به وجود می آورد.

مثلا هزینه خرید پیچ های گالوانیزه ضد زنگ، نسب به پیچ های ایرانی 3 برابر بیشتر است.

دلیل این هزینه بالای پیچ های تایوانی، آلیاژی است که در آنها استفاده شده است.

که منجر می شود تا محکم سازی نما مقاومت بیشتری در برابر فشار و کشش داشته باشد.

رنگ آمیزی نما، و نقاشی نما :

شکل و نمای بیرونی ساختمان مولف اصلی زیبایی یک ساختمان میباشد.رنگ نمای ساختمان نقش اساسی در بهسازی وزیبایی نمای ساختمان ایفا میکند.رنگ ها میتوانند ظاهر خارجی و نمای بیرونی ساختمان ها را از حالت کسل کننده خارج کرده و شور و حال و زیبایی جدیدی به آن بدهند. رنگ آمیزی نما ،نقاشی نما میتواند نمای ساختمان را در برابر اثرات منفی جوی محافظت نماید. رنگ آمیزی نما ، نقاشی نما جلوه ای جذاب به نمای ساختمان میبخشد.

رنگ آمیزی نما ، نقاشی نما کمک میکند تا نمای ساختمان ایمن و تمیز شود.موارد زیادی برای ارتقاء وافزایش کیفیت محل زندگی شما وجود دارد،به طور مثال پوشیدن لباس تمیز واتو کشیده شده عملکرد زیبایی شناختی دارد اما میتواند بیانگر احساسات درونی و نظم و انضباط یک فرد باشد،با این حال شکل ونمای بیرونی یک ساختمان مولف اصلی زیبایی یک ساختمان و همچنین بیانگر حال وروحیه و نظم و انضباط داخلی یک ساختمان میباشد. چرا نقاشی نمایا رنگ آمیزی نما اهمیت دارد؟؟
در حقیقت نقاشی نما و رنگ آمیزی نما هم مزایای زیبایی شناختی و هم عملکردی برای خانه شما دارد. برخی از این موارد بلافاصله به کار خود ادامه میدهند و کیفیت خانه شما را بهبود میبخشند و برخی دیگر به عنوان اقدامات صرفه جویی در هزینه به مرورزمان نمایان میشوند. اگر قصد ارتقاء جدید نمای ساختمان خودرا دارید با شناخت این مزایا رنگ آمیزی نما ونقاشی نمای بیرونی ساختمان خود را شروع کنید.

1.زیبایی شناسی هنگامی که برای اولین بار به خانه خود نقل مکان کردید ،ممکن است سلیقه های مختلفی داشته باشید و یا ممکن است از ابتدا از رنگ خانه ی خود متنفر باشید!!حتی اگر عاشق رنگ بودید و هنوز هم آنرا دوست دارید ،بعد از گذشت چندین سال از همان ممکن است شما آماده تغییر باشید.در نتیجه به هیچ عنوان از ارزش زیبایی شناختی که رنگ آمیزی نما،نقاشی نما به خانه ی شما میدهد غافل نشوید.
۲. رنگ آمیزی نما و نقاشی نما از نظر عینی قیمت و ارزش ساختمان را افزایش میدهد. زمانی که کارشناس املاک برای ارزیابی قیمت ملک شما به ساختمان شما مراجعه میکند،در وحله ی اول نمای بیرونی ساختمان به نظر اوآمده و یک رنگ آمیزی نما و نقاشی نمای مناسب میتواند بر ارزش ملک شما بیفزاید.
3.محافظت در برابر عوامل طبیعی مانند باران،باد،برف و آتش و……. که میتواند به طور بلقوه به نمای خارجی ساختمان آسیب برسانند و رنگ آمیزی نما و نقاشی نما و رنگ مناسب میتواند تقریبا در برابر همه ی این عوامل تا حدی مقاومت کند. همچنین در بعضی موارد میتوان از مواد مخصوص نانو استفاده کرد تا در برابر ورود رطوبت به خانه شما جلوگیری کندو از هزینه های اضافی ناشی از صدمه رطوبت و کپک به داخل جلوگیری کند.
رنگ آمیزی نما و نقاشی نما یکی از ارزان ترین بازسازی هایی است که میتوانید انجام دهید ،این بدان معنا نیست که استدلال کنیم بهترین بازسازی ها همیشه ارزان ترین آنها هستند ،اما اگر به دنبال راهی مناسب برای بهبود ارزش ،جذابیت،و عملکرد خانه خود هستید نقاشی نما و رنگ آمیزی نما میتواند از بهترین راه های ممکن در امر بازسازی و زیباسازی یک ساختمان باشد.

و حتما به یاد داشته باشید که انتخاب یک رنگ با کیفیت و یک مجری با تجربه میتواند نقش اساسی و کلیدی در عملیات رنگ آمیزی نما و نقاشی نما ایفا کند. رنگ آمیزی نما و نقاشی نما به روش های گوناگون قابل اجراست رنگ آمیزی با پیستوله ی بادی وبرقی رنگ آمیزی بوسیله ی غلطک و قلمو در مواردخاص رنگ آمیزی بوسیله ی دستگاه airless که از مزایای آن میتوان به سرعت انجام بالا ،دقت و همچنین کیفیت ویک دست بودن رنگ نام برد.
طریقه ی انجام عملیات رنگ آمیزی نما و نقاشی نما:
برای از بین بردن هر گونه آلودگی ،گرد وغبار و … ابتدا نمای ساختمان را بوسیله ی دستگاه واتر جت شستشو میدهیم،سپس قسمت های پوسته شده و ترک خورده را بوسیله ی بتونه های مخصوص میپوشانیم و ترمیم میکنیم وبعد از خشک شدن آن نمای کلی رابوسیله ی پرایمر آماده رنگ آمیزی میکنیم و در مرحله ی آخر رنگ مورد نظر را اعمال مینمائیم.

نقاشی نما ی ساختمانی و یا خانه :

بهتر است برای رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان ، از قلمو استفاده کنیم این کار سبب میشود کارمان بهتر انجام شود و کنترلمان بالا برود .یکی از دلایل کثیف شدن نمای ساختمان ، استفاده از اسپری به وسیله ی خودمان است ، در صورتی که مهارت این کار را نداشته باشیم این کار را به افراد دیگر باید سپرد.

اگر از غلتک های رنگ آمیزی استفاده نکنیم خیلی بهتر است به دلیل این که نمای بیرونی ساختمان، پوشش خوبی نخواهد گرفت .

در صورتی که میخواهید از غلتک استفاده کنید غلتک را برای رنگ کردن ، درب ورودی و آجرنمای ساختمان استفاده کنیم.بهتر است بعد از هر استفاده قلمو را خوب بشوییم.از این سو با انجام این کار عمر قلمو را بالا میبریم.