آب بندی نمای ساختمان با مواد مختلف:

آب بندی نمای ساختمان یکی از مسائلی است برای بسیاری از مردم اهمیت دارد.در این مقاله سعی داریم تا انواع آب بندی نما و شیشه را توضیح دهیم.

آببندی نمای ساختمانی

آببندی نمای ساختمانی

آب بندی شیشه :

احتمالا برای شما هم پیش آمده است در مواقع بارندگی و یا نماشویی ساختمان ، از طریق پنجره ها آب از خارج به داخل فضای درونی اتاق نشت کرده باشد به عنوان مثال پرده ها یا فرش ها یا مبل ها خیس میشود و این باعث مشکلاتی برای شما میشود مثلا پرده ها و یا فرش ها خیس میشوند و یا موجب تبله کردن گچ روی دیوار میشود.همچنین معمولا همراه آبی که داخل میشود کثیفی بین پروفیلهای پنجره ها نیز وارد می شود و این خوشایند نیست.

نگران نباشید برای آب بندی نمای ساختمان خود به تیم متخصص آقای راپل مراجعه کنید .این شرکت متخصص آببندی و جلوگیری از نشت آب به داخل خانه ی شما میشود .
معمولا زمانی که لاستیک ها و یا خمیر دور شیشه پنجره ها فرسوده میشوند یآببندی شیشه ساختمان خراب میشود و عبور آب از خارج به داخل ساختمان عبور میکند. در برخی موارد هم ممکن است در همان ابتدای کارگذاشتن پروفیلها آبندی پنجره ها به خوبی انجام داده نشده باشد.

معمولا برای پنجره های فلزی از دماغه برای جلوگیری از ورود اب استفاده میکنند و لی بیشتر آهنگران به خاطر سختی کار این کار را انجام نمیدهند و مردم هم از این موضوع اطلاعی ندارند تا تذکر بدهند.

در تصویری که میبینید قسمت پائین بازشو پنجره تسمه فلزی به صورت شیب دار جوش داده شده تا مانع از ورود آب به داخل شود.همچنین در گردو خاک و طوفان هم بسیار خوب عمل میکند . اما در پنجره های pvc که امروزه متداول شده است طراحی پروفیل به شکلی است که آب را به هیچ عنوان داخل عبور نمیدهد.شاید بپرسید پس چرا پنجره ساختمان شما که pvcاست چرا آب بندی نیست؟جواب اینجاست که علت آن در نحوه کار گذاشتن آن است.

در این پنجره ها با توجه به آماده بودن آن و دمونتاژکردن آن سر کارگاه یا ساختمان،از قبل پروفیلی در فضای خالی پنجره نصب شده و فقط این پنجره ها به آن پیچ میشوند . در محلی که این پنجره ها به پروفیل پیچ میشوند حتما باید از چسب های آببندی استفاده شود که کوتاهی در این زمینه باعث خراب شدن آببندی شیشه و عبور آب از بیرون به داخل می شود.

چسب کاری پنجره ها

چسب کاری پنجره ها

آب بندی نمای ساختمان:

در بسیاری از موارد از نمای خارجی ساختمان که از جنس سنگ یا سیمان و یا آجر است ،آب به داخل نفوذ میکند . در نماهای سنگی مخصوصا سنگ تراورتن و یا مرمریت که درصد جذب آب بالایی دارند در هنگام بارندگی و جذب آب باران آن را به سمت داخل هدایت میکند و موجب نم و رطوبت بر روی دیوارها میشود.بهترین راهکار برای آب بندی نمای ساختمان در این موارد استفاده از نانو ضد آب بر روی سنگ نما است.در مقاله نانو ضد آب در مورد نحوه اجرای نانو بر روی سطح توضیح داده ایم.

اما در نماهای سیمانی همانند نمای سنگ علت نفوذ آب میتواند جذب آب باران و رطوبت باشد و یا به علت ترکهایی که بر روی سیمان ایجاد گردیده . اما نگران این موضوع نباشید و قابل رفع میباشد.در این موارد اقدام به پر کردن ترک سیمان میکنیم و در صورت لزوم بر روی آن نانو ضد آب اجرا میشود و اقدام به آب بند کردن نما میکنیم . در نماهای آجری ممکن است در طی سالهای زیاد بند های آجر از بین رفته و یا در اثر ضربه و یا تخریب بند ها آبببندی نما از بین رفته باشد که عامل بسیار مهمی در نفوذ آب است.

نحوه آببندی شیشه پنجره:

به منظور درزبندی پنجره یا آب بندی پنجره در ابتدا باید مطمئن شویم که نفوذ آب از کدام قسمت است . تا به درستی اقدام به درزبندی شیشه یا آب بندی آن نمائیم.در برخی مواد زوار لاستیکی پنجره ها خراب شده و مجری آببندی نما میتواند با تعویض آن مشکل را حل کند.اما در بسیاری از موارد آببندی شیشه از بیرون خراب است و باید از روی نما اقدام به آببندی شیشه نما و پنجره ها نمود.چسبهای گوناگونی برای این منظور ساخته شده است.

چسب های قوی ای نیز برای این منظور تولید شده اند که چسب پلی اورتان نام دارد.این چسب ها مقاوم و طول عمر بسیار بالایی دارند و مقاومت در برابر شرایط سخت آب و هوایی را دارند.قیمت آببندی نما با این چسب ها بالاتر از چسبهای سیلیکون در می آیند اما یک بار برای همیشه این کار را انجام میدهید.چسبهای سیلیکون یا پلی اورتان یا ماستیک همگی با گان یا تفنگی تزریق میشوند و به صورت 45درجه در کنج شیشه یا پنجره اجرا میشود.

نمایی از چسب کاری نما

نمایی از چسب کاری نما

درزبندی پنجره ها با فوم اسپری:

در برخی موارد کار از چسب کاری برای آب بندی گذشته و شکاف کنار پنجره و چهارچوبها انقدر زیاد است که با چسب پر نمیشود . در این مواقع بهترین انتخاب استفاده از فوم اسپری میباشد.این محصول پس از اعمال در شکاف حجم زیادی میگیرد و باتوجه به ساختار فشده ای که دارد مانع از رشد قارچ ها و باکتری ها میشود.همچنین یک عایق حرارتی و صوتی مناسب برای ساختمان محصوب میشود.

از این محصول برای عایق کردن لوله های آب گرم نیز استفاده میشود.شما میتوانید در صورت شکاف و یا درز در کناره های پنجره ها و یا برخی دیوار ها از این محصول به عنوان یک پرکننده و عایق صوتی و حرارتی استفاده کنید.این محصول قابل برش میباشد همچنین قابل سمباده زنی و قابل اندود میباشد.
درزبندی پنجره های نما

اجرای آب بندی نما از طرف شرکت آقای راپل توسط دسترسی با طناب است و نیازی به نصب داربست نمیباشد شرکت آقای راپل مجری آببندی شیشه و پنجره های نما بدون محدودیت ارتفاع است.

آب بندی سنگ نمای ساختمان:

بسیاری از سنگهای به کار رفته در نمای ساختمان جذب آب بالایی دارند و در صورتی که از دیوار تیغه و نازک استفاده شده باشد منجر به عبور آب از بیرون به داخل می شود . در آب بندی سنگ نمای ساختمان باید دقت کرد که بند کشی سنگها از بین نرفته باشد در غیر این صورت باید اقدام به بندکشی کرد و سپس توسط نانو سنگ که مخصوص ضد آب کردن و آببندی نما است استفاده کرد.

درزبندی پنجره ها با فوم اسپری

درزبندی پنجره ها با فوم اسپری

آب بندی نمای سیمانی ساختمان:

آب بندی نمای ساختمان های تازه ساخت معمولا 1تا 3سال نشست کم تری نیز دازد و این امر موجب می شود تا در دیوار ها و نمای ساختمان ترک های جزئی پدید آید.از طریق این ترک ها و شکافها در هنگام بارندگی آب نفوذ می کند و به سمت داخل هدایت می شود و منجر به شوره زدن گچ داخل و یا تبله شدن رنگ داخلی می شود.

برای جلوگیری از این اتفاق باید در ابتدا اقدام به پر کردن ترک سیمان توسط چسب سوسیسی آب بندی کرد و سپس در آن محدوده و یا کل نما از نانو استفاده کرد.همچنین اگر وسعت ترکها زیاد باشد بهتر است تا بعد از ترمیم اقدام به رنگ آمیزی نما کرد تا هم به ساختمان زیبایی ببخشد و هم نما توسط رنگ مخصوص فضای بیرونی (آکرولیک)آبند شود.
کلیه خدمات آبندی نما با روش راپل انجام می شود و نیازی به نصب داربست نمی باشد.

شرکت آقای راپل ارائه دهنده خدمات کار در ارتفاع با طناب می باشد و شما برای دیدن مقالات بیشتر و خدمات ما می توانید از سایت دیدن فرمائید . و در پایان باید گفت یکی از اصلی ترین کار های تیم خبره ی مستر راپل انجام عملیات آببندی نمای ساختمان ها با استفاده از خدمات کار در ارتفاع است

پوشش نمای ساختمان چیست؟

خیلی از افراد از اهمیت استفاده از پوشش نمای ساختمان مطلع نیستند، پوشش نمای مناسب برای ساختمان، از ساختمان در مقابل شرایط جوی نامناسب و گرد و غبار محافظت می کند، انواع مختلفی در بازار موجود است، استفاده نمونه های با کیفیت و ضد آب پوشش نمای ساختمان، بسیار موثر است و ساختمان شما را همواره تمیز و زیبا نشان داده خواهد شد.

دیگر تمامی ساختمان ها از پوشش نمای ساختمان استفاده می کنند، زیرا نمی شود به صورت بازه های کوتاه زمانی، جهت تمیز کردن و گردگیری نمای ساختمان اقدام نمود، به همین خاطر برای سهولت و جلوگیری از انجام کار سخت تمیز کردن نمای ساختمان از پوشش نمای ساختمان استفاده می کنند.

یک سازه بعد از ساخت با نوع معماری آن معرفی میشود، هرچقدر هم که یک بنای ساخته شده، مقاوم باشد ولی از زیبایی ظاهری چندانی برخوردار نباشد، فایده ای ندارد، بعد از اتمام ساخت یک سازه برای مراقبت از ساختمان ساخته شده باید از پوشش نمای ساختمان با قابلیت های ویژه استفاده نمود، تا نه مصالح ساختمانی آسیب ببیند و نه اینکه زیبایی معماری ساختمان بعد از گذشت زمان زیر سوال برود.

چرا باید از پوشش نمای ساختمان استفاده نمود؟

بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی، سطح خارجی نمای ساختمان دچار یک سری واکنش هایی می شود و املاح روی سطوح خارجی ساختمان به همراه آب باران ترکیب خواهند شد و باعث بروز آسیب هایی بر روی ظاهر نمای ساختمان خواهد شد، به همین خاطر با انتخاب درست پوشش نمای ساختمان، می توان در بازه زمانی طولانی تری از نمای ساختمان مراقبت کرد و نیازی به تمیز کردن آن نیز نخواهد بود.
نوع نمای ساختمان تاثیر زیادی بر روی زیبایی یک سازه می گذارد و هر ساختمانی متناسب با هدفی که ساخته می شود، نیاز به یک نوع نمای خارجی مخصوص به خود را دارد، برای مثال نمای خارجی بانک با نمای خارجی یک ساختمان مسکونی متفاوت است و به هر حال برای مراقبت از شکل ظاهری یک سازه و برای جلوگیری از کثیف شدن آن باید از پوشش نمای ساختمان استفاده نمود.

پوشش نمای ساختمان:

یک پوشش نمای ساختمان مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مسائل و مشکلات زیادی بر اثر مرور زمان پیش می آیند، و برای جلوگیری از این مسائل باید راهکار مناسبی ارائه داد، در فصول سرد سال، هنگامی که باران های شدید می بارد، یخ زدگی اتفاق می افتد و هنگامی که سطوح نمای ساختمان یخ بزند، باعث تخریب خواهد شد، به همین خاطر همواره به استفاده از مصالح ضد آب تاکید می شود، زیرا در این صورت هم از تخریب نمای ساختمان جلوگیری خواهید کرد و هم از واکنش هایی که ممکن است بین مصالح و آب اتفاق بیفتد، پیشگیری خواهید کرد.

باید از پوشش ویژه ای برای نمای ساختمان استفاده کرد که توانایی مقابله با باران اسیدی را داشته باشد و مانع از واکنش مصالح با باران اسیدی، شود، حفظ حالت طبیعی مصالح اهمیت بالایی دارد، باید مصالح ساختمان هم از نظر ظاهر و هم از نظر مقاومت، مانند روز اول باشند، تا زیبایی ساختمان حفظ شود.

به ویژگی های جنس پوشش نمای ساختمان باید توجه کرد، همواره عوامل محیطی در این انتخاب تاثیر گذار هستند، در مناطقی که رطوبت هوا بیشتر است و یا بارندگی های سالانه بیشتر اتفاق میفتد، باید در انتخاب مصالح ساختمانی و در انتخاب پوشش خارجی نمای ساختمان، دقت لازم را داشته باشید.

در کنار ظاهر داخلی هر ساختمان، باید به فضای خارج از ساختمان نیز توجه کرد، زیبایی نمای خارجی هم بر شیک تر بودن ساختمان شما تاثیر می گذارد و هم بر زیبایی شهر، به همین خاطر باید پس از اتمام ساخت ساختمان، برای حفظ نمای خارجی آن از پوشش مناسب شرایط استفاده نمود، شما باید در هنگام انتخاب پوشش نمای ساختمان دقت کافی را داشته باشید، تا که زیبایی ظاهری ساختمان حفظ شود.

چند مورد از مهمترین و ضروری ترین دلایل انتخاب پوشش نما:
انتخاب پوشش نما با ضریب عایق حرارتی بالا، سبب حفظ انرژی منزل مسکونی شما خواهد شد، و از این طریق در مصرف انرژی نیز صرفه جویی خواهد شد، در هنگام انتخاب پوشش نمای خارجی یک سازه دقت کنید تا بهترین پوشش را با توجه به شرایط محیطی گزینش نمایید تا که طول عمر بیشتری داشته باشد و همچنین از مهم تر قابل تعویض باشد، زیرا ممکن است که شما بعد از مدتی بخواهید این پوشش را تعویض نمایید و از نوعی دیگر از پوشش نمای ساختمان استفاده کنید.

پوشش نمای ساختمان بر ظاهر و مدرن تر شدن یک سازه تاثیر بسیار چشمگیری دارد، به همین خاطر باید علاوه بر ویژگی های مطلوب، و کیفیت بالا، از زیبایی ظاهری مناسبی نیز برخوردار باشد، تا که ظاهر خارجی یک سازه را به بهترین شکل ممکن نشان دهد.
توجه به یک نکته بسیار ضروری است، آن هم انتخاب پوشش نمای ساختمان متناسب با نوع ساختمان، یعنی اینکه آن ساختمان با چه هدفی ساخته شده است، آیا یک اداره و یا شرکت است و یا اینکه قرار است به عنوان واحد های مسکونی از آن استفاده کرد، تمامی این موارد در انتخاب نوع پوشش ساختمان تاثیر گذار است و باید بتوان پوششی را برای ساختمان گزینش کرد، که آن پوشش بیانگر نوع ساختمان باشد، مسلما تا کنون به ظاهر پوشش نمای ساختمان های ادارای مانند بانک ها توجه کرده اید، تمامی اینها هدفمند انتخاب شده اند.

اطلاعاتی مفید در ارتباط با پوشش نانو نمای ساختمان:
قسمت نمای ساختمان را نمی توان طی بازه های زمانی کوتاه به طور مداوم تمیز نمود، یه همین خاطر استفاده از پوشش نانو نمای ساختمان گزینه مناسبی برای جلوگیری از کثیف شدن و آسیب رساندن به نمای خارجی یک سازه می باشد.

شوره زدگی یکی از مشکلاتی است که بعد از هر بار بارندگی، برای نمای ساختمان پیش می آید، به همین خاطر باید یک نوع پوشش نامرئی و بسیار مناسبی برای جلوگیری از مشکلاتی از قبیل شرایط اقلیمی محیطی برای نمای ساختمان ترتیب داد، تا به کمک آن زیبایی نمای ساختمان حفظ شود.

هر پوشش نمای ساختمان، ویژگی های بسیار ویژه و مناسبی دارد، که استفاده از آن خالی از لطف نیست، پوشش نانو نمای ساختمان به گونه ای طراحی شده است تا سطوح را به طور بسیار خارق العاده ای تمیز و پاکیزه نگه دارد، و همین مورد سبب می شود تا از نفوذ گرد و غبار به عمق مصالح ساختمانی پیشگیری شود و از تخریب نمای خارجی جلوگیری شود.
یکی از مهم ترین ویژگی های پوشش نانو نمای ساختمان نامرئی بودن آن است، این نوع پوشش هیچ رنگ ظاهری ای ندارد، به همین خاطر زیبایی نمای ساختمان شما حفظ خواهد شد و تنها برای حفاظت از نمای ساختمان استفاده می شود، بعضی از انواع پوشش نمای ساختمان، دارای بوی زننده ای هستند که برای اعضای ساختمان آزار دهنده است ولی نسل پوشش نانو نمای ساختمان بدون هیچ گونه بو و رنگی، می تواند از زیبایی ظاهری ساختمان مراقبت ویژه کند، و دیگر نیازی به نگرانی بابت تمیزی نمای ساختمان نخواهید داشت.

این نوع پوشش نمای ساختمان به گونه است که مصالح بتوانند نفس بکشند و در عین حال مانع از یخ زدگی و نفوذ آب به درون مصالح تشکیل دهنده ساختمانی خواهد شد، تمامی این موارد گویای کاربرد بسیار ویژه و مخصوص پوشش نانو نمای ساختمان است که تاثیر بسزایی بر روی طول عمر آجر و مصالح خارجی ساختمان خواهد گذاشت.

هزینه خرید پوشش نانو نمای ساختمان:

زندگی امروز خیلی از افراد آپارتمانی شده است و مهندسین و معماران، همواره ساختمان هایی با ارتفاع بسیار بلندی را می سازند، اصولا برای شیک تر شدن فضای شهر و زیبایی محل، از سنگ نما های زیبایی استفاده می کنند، و برای حفظ زیبایی دائمی این سازه ها، باید از پوشش نمای ساختمان استفاده نمود، مسلما تمیز کردن ارتفاعات بسیار زیادی از ساختمان های ساخته شده کار چندان ساده ای نیست و همواره به عنوان دغدغه های اعضای ساختمان مطرح می شود، به همین خاطر یک راهکار ساده و با قیمت مناسب وجود دارد، شما می توانید با استفاده از پوشش نانو نمای ساختمان، زیبایی ساختمان را در بازه زمانی طولانی مدت حفظ نمایید.

و اما سوالی که مورد بحث است، قیمت پوشش نمای ساختمان می باشد، برای بررسی قیمت و هزینه پوشش نمای ساختمان باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت و نمی توان همواره یک مبلغ ثابت و بدون تغییر را برای فروش این پوشش های نمای ساختمان عنوان کرد، انواع مختلفی از پوشش نما های ساختمان، با ویژگی ها و قابلیت های متفاوت موجود است، که هر کدام برای نوعی از ساختمان مناسب است، قبل از خرید پوشش نما باید در ارتباط با ویژگی و تفاوت های مدل های پوشش نما، اطلاعات کسب کنید، و سپس جهت خرید اقدام نمایید.

شرایط اقلیمی نیز بسیار تاثیر گذار است، برای ساختمان های در معرض رطوبت و بارش باران، نمونه های پوشش ضد آب و مقاوم در برابر رطوبت و بارش باران پیشنهاد می شود، و در مناطق پر جمعیت و اسیدی نیز باید باران اسیدی را مد نظر قرار دهید و از ساختمان خود در مقابل تاثیرات باران اسیدی جلوگیری کند، تمامی مشکلات و تخریب هایی که بر اثر مرور زمان بر روی مصالح و نمای ساختمان شکل می گیرد، قابل پیشگیری است، تنها به یک فکر هوشمندانه نیاز دارد، تنها با پرداخت مبلغی می توانید مدت طولانی ساختمان خود را در برابر این مشکلات محافظت نمایید.

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در قیمت این پوشش های ساختمانی، ارتفاع ساختمان است، هر چه که تعداد واحد های ساختمان بیشتر باشد، قیمت و هزینه مربوط به خرید انواع پوشش نمای ساختمان نیز بیشتر خواهد شد.

آیا شرایط آب و هوایی در انتخاب پوشش نمای ساختمان تاثیر گذار است؟
هر منطقه ای آب و هوای مخصوص به خود را دارد و برای گزینش پوشش نمای خارجی ساختمان حتما باید به شرایط آب و هوایی توجه نمود، زیرا در غیر این صورت در حداقل زمان، پوشش نمای ساختمان آسیب خواهد دید و شما باید برای تعویض آن اقدام نمایید، بنابراین هر چه با آگاهی بیشتر در جهت خرید و انتخاب پوشش نمای ساختمان اقدام کنید، نتیجه بهتری را نیز بدست خواهید آورد.
برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دیوار بر اثر باران های زیادی و یا حتی تخریب بر اثر بارش باران اسیدی در شهر های آلوده، باید از پوشش ضد آب دیوار استفاده کرد، امروزه انواع مختلفی از پوشش های ضد آب دیوار در بازار موجود است که استفاده از این موارد ، برای افزایش طول عمر سازه ساخته شده بسیار با ارزش است، در غیر این صورت ساختمان از هر نظر دچار آسیب خواهد شد.
استفاده از پوشش نانو نمای ساختمان در مناطقی با رطوبت بالا:
در هر منطقه ای نوع شرایط آب و هوایی خاصی وجود دارد، که بر روی مدت زمان ماندگاری و طول عمر نمای ساختمان تاثیر گذار است، رطوبت یک یاز عوامل محیطی بسیار تاثیرگذار است، برای جلوگیری از تاثیرات منفی رطوبت و بارش باران زیاد بر روی زیبایی نمای ساختمان، می توان از پوشش نمای ساختمان ضد رطوبت استفاده کرد، تا مانع از بروز هرگونه مشکلی شود.
پوشش نانو نمای ساختمان یک عایق رطوبتی بسیار قوی و مناسبی است، که استفاده از این نوع پوشش نمای ساختمان به شما اطمینان خاطر می دهد تا که با استفاده از آن، نمای ساختمان تخریب نخواهد شد و مثل روز اول ظاهر زیبای خود را حفظ خواهد کرد.

پوشش نما مقاوم در برابر آب:
نوعی پلیمری ویژه بر پایه آب، با نام و عنوان محافظ نما آب در بازار موجود است، این نوع پوشش برای سیمان، آجر، انواع مختلفی از سنگ های تزئینی کاربرد ویژه دارد، و باعث حفظ زیبایی سنگ نمای ساختمان می شود، انواع مختلفی از محافظ های نمای ساختمان با ویژگی ها و قابلیت های متفاوتی در بازار موجود است و شما در هنگام خرید باید جنبه های مختلفی را در نظر بگیرید تا که از هر لحاظ برای مراقبت از نمای ساختمان خود اقدام نمایید.

نوعی از پوشش ضد آب در برابر اشعه ماورای بنفش بسیار مقاوم است، و در طول دوره های زمانی از برابر واکنش هایی که ممکن است به دلیل برخورد ماورای بنفش بر روی مصالح شکل بگیرد، جلوگیری می کند، امروزه تلاش بر این است تا جایی که امکانش است، مصالح و پوشش های ساختمانی با ویژگی های مطلوب ساخته شود تا که به محیط زیست آسیب وارد نکند و به اصلاح گفته می شود که این نوع پوشش ها دوستدار محیط زیست هستند.

جنس نامرغوب پوشش نمای ساختمان، بعد از مدتی آن مقاومت همیشگی خود را از دست خواهد داد، و از این طریق شما مجبور می شود تا از نوع دیگری از پوشش نمای ساختمان استفاده نمایید، به همین خاطر توصیه می شود تا که از همان ابتدا دقت کافی را داشته باشید تا بهترین نوع پوشش را متناسب با شرایط محیطی خود گزینش کنید، تا که دیگر نیازی به تعویض مجدد آن نباشد.

نانو عایق آب گریز از نمونه های جدید پوشش نما می باشد، این نوع پوشش دارای خاصیت نانو سیلیکونی است، از ویژگی ها و امتیازات مثبت این نوع پوشش می توان به مراقبت آن در مقابل ایجاد کپک و یا قارچ اشاره کرد، مسلما در فصل های گوناگون، گرد و غبار های زیادی بر روی سطح ساختمان قرار خواهند گرفت، که سبب تیره شدن سطوح و از بین رفت درخشش نمای ساختمان می شود، حال باید گفت که این نوع پوشش عایق مانع از نفوذ گرد و خاک به مصالح ساختمانی می شود، و کمک می کند تا که سطوح ساختمانی همواره زیبا به نظر بیاید.

پوشش نانو عایق آب گریز در برابر شرایطی اسیدی و قلیایی، مقاومت بسیار چشمگیری دارد، به همین خاطر در شهر های صنعتی که آلودگی هوا زیاد است، می توان از این نوع پوشش عایق نانو استفاده نمود، که به عنوان یکی از پرطرفدار ترین پوشش نمای ساختمان، همواره معرفی می شود.

اگر از پوشش نمای ساختمان استفاده نکنیم، چه مشکلاتی پیش می آید؟

ظاهر یک سازه تاثیر بسیار زیادی دارد، هنگامی که به یک ساختمان تازه ساخته شدن نگاه می کنید، در ابتدا به زیبایی نمای ساختمان توجه خواهید کرد، اگر از پوشش نمای ساختمان استفاده نکنید، بعد از مدتی بر اثر گذشت زمان، شرایط محیطی زیبایی نمای ساختمان را ازش می گیرد، و سنگ و یا آجرهای روی سطح ساختمان، تخریب می شوند، کثیف می شوند، در فصل زمستان دچار یخ زدگی می شوند، با آب باران ممکن است دچار واکنش شوند و یا مسائلی مانند شوره زدگی ممکن است رخ دهد، برای جلوگیری از تمامی این موارد، باید از پوشش نمای ساختمان مناسب استفاده نمود.

رنگ روی نما، در صورت نبود پوشش مناسب، پوسته پوسته میشود، و بعد از مدتی به طور کامل از بین میرود، اگر پوشش نمای ساختمان بر روی نمای خارجی استفاده نشود، مشکلات بسیار زیادی را به دنبال خواهد داشت، شما بعد از هربازه ی زمانی کوتاه، باید برای تمیز کردن فضای ساختمانی اقدام نمایید، و یا اینکه بعد از هر مدت کوتاهی باید برای تعویض نمای ساختمان اقدام نمایید، که تمامی این مشکلات از طریق پوشش نانو نمای ساختمان امکان پذیر است.

تاثیراتی که آب بر روی نمای ساختمان می گذارد، بسیار آزار دهنده است، هنگام نفوذ آب به سطح آجر، حجم آجر افزایش می یابد و این باعث می شود تا بعد از یک بازه کوتاه ترک ایجاد شود، ایجاد ترک باعث نصف شدن آجر و تخریب مصالح روی سط می شود.

استفاده از پوشش ضد آب دیوار چه تاثیری دارد؟
برخی از انواع پوشش های ساختمانی متاسفانه بر روی مصالح لایه ایجاد می کند و تشکیل این لایه چندان جالب نیست و سبب از بین رفتن مقاومت مصالح می شود و همچنین مصالح را نسبت به حالت اولیه سنگین تر میکنند و تمامی این موارد سبب بروز مشکلاتی مانند تخریب و خرابی بر اثر حوادث طبیعی خواهد شد.

این نوع مصالح ضد آب مزایای زیادی دارند، از جمله ویژگی های مطلوب آنها می توان به بدون بو بودن آنها اشاره کرد، اصولا این نوع پوشش نمای ساختمان از نوع پوشش نانو نمای ساختمان محسوب می شود و به خاطر این همه مزایا و ویژگی های مطلوبی که دارند، بسیار از آنها استفاده می شود.

بر اثر نفوذ آب ممکن است مشکلات زیادی از جمله حضور قارچ و سست شدن آجر ها اشاره کرد، گاهی اوقات به دلیل نفوذ آب و ایجاد واکنش، اجر ها بعد از مدتی تخریب می شوند و این مسائل تاثیرات نامطلوبی بر روی زیبایی ساختمان خواهد گذاشت، که برای ساکنین ساختمان و همچنین کسانی که ساختمان را مشاهده می کنند، چندان خوشایند نخواهد بود.
یکی از امتیازات پوشش ضد آب دیوار، عدم تاثیر آن بر روی مصالح است، یعنی شما با استفاده از پوشش ضد آب دیوار، تنها از مزایای آن بهره خواهید گرفت و هیچ گونه اثر منفی ای برجای نخواهد گذاشت.

سنگ نمای ساختمانی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *