بستن درز انقطاع

بستن درز انقطاع

بستن درز انقطاع یکی از الزامات برای حفظ زیبایی و حتی ایمنی در نمای ساختمان است که به پوشاندن درزهای موجود در نمای ساختمان با استفاده از گچ می گویند.

همچنین بستن درز انقطاع برای رسیدن به پایداری ساختمان نیز کمک بسیار زیادی می کند یکی دیگر از الزامات انجام بستن درز انقطاع در نمای ساختمان این است که این کار باعث می شود دیگر موجودات و پرندگان در بین درزهای نمای ساختمان شما لانه نکرده و ایجاد مزاحمت برایتان نکنند.

برای انجام بستن درز انقطاع کافی است با شرکت مستر راپل تماس حاصل نمایید تا با استفاده از بهترین و زبده ترین متخصصین در اسرع وقت به کمک طناب و تجهیزات دیگر برای بستن درز انقطاع در نمای ساختمان شما به محل مورد نظر مراجعه نمایند.

قیمت بستن درز انقطاع و پوشاندن درز انقطاع

هزینه بستن درز انقطاع بستگی به روش مورد نظر انجام این کار دارد. گران ترین ماده برای بستن درز انقطاع ، استفاده از ورق گالوانیزه است. که از مواد گرانقیمت محسوب می شود . در این بازار که دلار هر روز گران می شود، باید به صورت حرفه ای از نظر کاهش هزینه ها مراقب باشیم.

ارزان ترین راه بستن درز انقطاع ساختمان استفاده از سیمان و یونیت است. ابتدا یونولیت قرار داده شده و سپس سیمان روی آن اعمال می شود.

هزینه استفاده از سیمان در بستن درز انقطاع  برای یک ساختمان با ساختمان دیگر بسیار متفاوت است و تنها راه اطلاع از قیمت بستن درز انقطاع ساختمان کافی است با کارشناسان مستر راپل از طریق شماره تماسهای موجود در وبسایت تماس حاصل فرموده و از اطلاعات مفید آنها استفاده نمایید.

 

 

نکات مهم در مورد بستن درز انقطاع

نکات بستن درز انقطاع : در اصل از بستن درز انقطاع ساختمان برای جلوگیری از برخورد دو ساختمان در شرایط اضطراری مثلا زلزله یا چنین شرایطی استفاده می شود.

بدیهی است که در صورت وقوع اتفاقای مانند زلزله باید از برخورد و تخریب ساختمان هایی که اخیرا ساخته شده اند جلوگیری کرد که یکی از همین امور در این رابطه استفاده از روش های بستن درز انقطاع بین ساختمان هاست.

که البته بستن درز انقطاع مزایای دیگری نیز دارد که جلوگیری از انتقال سر و صدا بین ساختمان نیز یکی دیگر از مزایای بستن درز انقطاع ساختمان است. و در حال حاضر یکی از الزامات شهرداری ها در مورد ساختمان سازی همین عمل بستن درز انقطاع ساختمان ها در شهرک سازی هاست.

در همین راستا شرکت مستر راپل برای پایین آوردن هزینه بستن درز انقطاع ساختمان از یونولیت در این امر استفاده می کند.

نکات مهم در مورد اجرای بستن درز انقطاع بین ساختمان ها

بهتر است بدانیم که بستن درز انقطاع  نمای ساختمان به وسیله راپل انجام میشود. ساختمان های بالاتر از چهار طبقه یا بیش از دوازده متر با یک شکاف از ساختمان های اطراف جدا می شوند. این ساختمان ها باید با فضاسازی از یکدیگر جدا شده و با حداقل فاصله از مرز مشترک تا زمین مجاور ساخته شوند.

در صورت عدم رعایت درز برش در محل ستون و  ستون های کناری، درز برش را طبق نقشه محاسبه کرده و پلان را اصلاح می کنند تا مشکلی پیش نیاید. این کار بر اساس بند 3-6-1 آیین نامه است.

اگر سرپرست این اصل را رعایت نکند، به دلیل خطر ایمنی ساختمان های مجاور. علاوه بر اقدامات انضباطی، اقدامات قضایی نیز انجام خواهد شد و در صورت عدم رعایت همسایگان ممکن است شکایت کنند.

بستن درز انقطاع بین ساختمان ها

عدم تکمیل درز انقطاع و عدم بستن درز انقطاع  توسط همسایه منجر به طرح دعوای سلب حق تداخل می شود. و شاکی می تواند به دادگاه در مورد درز انقطاع و بستن درز انقطاع شکایت کند.

اگر همسایه ها حد و حدود خود را رعایت نکردند، یک نفر می تواند ابتدا از شورا بپرسد که چرا این کار را می کند، نظر کارشناسی بگیرد، سپس با نظر کارشناسی با همسایه ها صحبت کند و اگر مشکل حل نشد، برای خسارت سوال بپرسد. بنابراین طبق برنامه های مصوب باید بریدگی ها و مسائل مربوط به بستن درز انقطاع ساختمان رعایت شود.

چند نکته درباره نصب درز  انقطاع و بستن درز انقطاع ساختمان

برای اطمینان از انجام بستن درز انقطاع توصیه می شود اولین تقسیم بندی در پلان معماری، نقشه سایت، پلان تیر سازه و جزئیات خاص در مورد بستن درز انقطاع و مسائل مربوط به آن تعریف شود. به اندازه ستون ها از پایین به بالا ساختمان ها توجه کنید، به خصوص ستون هایی که هم اندازه و از پایین به بالا ممتد هستند.

در مورد این ستون ها و دیوارهای برشی نیز باید در تمامی طبقات از زیر فاصله درز انقطاع  بریده شده اطمینان حاصل شود و علاوه بر ساختمان های طبقات پایین، به اولین دیوارها نیز توجه شود. در این ساختمان ها درز انقطاع  بریده شده دیوار سنگی باید با توجه به جزئیات واحد استاتیک روی زمین با دیوارها انجام شود.

تداوم تهویه در بستن درز انقطاع  امری ضروری است و گاهی ادارات ثبت احوال و شهرداری ها به این مشکل در محوطه زیر ساختمان توجه ویژه ای دارند.

مقالات پیشنهادی: پیچ رولپلاک نماسیمانکاری نما

عدم وجود مطابقت در بستن درز انقطاع بین دو ساختمان

در صورتی که ساختمان مجاور ساختمان مورد نظر با محل اتصال مقطع در بستن درز انقطاع مطابقت نداشته باشد، مدیر ساختمان در حال ساخت باید قبل از شروع کار کلیه نکات فنی و قانونی را در نظر بگیرد.

در تعیین بستن  درز انقطاع برش باید دقت شود که با کاهش فاصله بین تیرها، پارکینگ از بین نرود و در صورت وقوع این موارد باید با جهت گیری مناسب به ناظر اطلاع داده شود و تا اطلاع ثانوی کار متوقف شود.

کاهش ارتفاع پارتیشن روی پشت بام گاهی منجر به صدور حکم تخریب می شود، اما اگر مهندسان پروژه به هر دلیلی به این موضوع در گزارش خود اشاره نکنند، قاضی اشتباه هستند و او را به میان مردم می آورند. که مرتکب جنایت شد

 

بستن درز انقطاع مابین دیوار در ساختمان

ذکر این نکته در مورد بستن درز انقطاع ضروری است که بهترین زمان برای کسب اطلاعات لازم هنگام شروع ساخت و ساز ساختمان می باشد. همچنین کاهش اندازه درزها (کاهش انبساط و ناپیوستگی درز) راه حل مناسبی برای کاهش هزینه نهایی برای بستن درز انقطاع می باشد.

استفاده از پروفیل های آلومینیومی یک تکه در بسیاری از پروژه ها ی بستن درز انقطاع سال هاست که رضایت پیمانکاران و کارفرمایان را جلب کرده است. از این پروفیل ها در مساجد، مراکز تجاری و آموزشی (مدارس و دانشگاه ها)، ایستگاه های مترو، اماکن ورزشی، ساختمان های مسکونی و اداری، پارکینگ ها، مراکز صنعتی و کلبه ها، پارک های آبی و استخرها، برج های مسکونی و تجاری استفاده می شود.

در حجمی برابر با وزن آلومینیوم، حدود یک سوم فولاد و مس وجود دارد. آلومینیوم می تواند به کاهش هزینه ها و رقابت با فولاد در قیمت کمک کند.

 

بستن درز انقطاع قابل کنترل است

برای بستن درز انقطاع باید بدانیم که در ساختمان های بتنی، بازرس درز برش را طبق نقشه های معماری انجام می دهد. به عنوان مثال در نقشه های معماری فاصله 11 سانتی متر مشخص شده و قاب بتنی است.

علاوه بر درز برش 11 سانتی متری، پوشش ملات ماسه سیمانی 4 سانتی متر و روکش بتنی ستون 3 سانتی متر معادل 18 سانتی متر به پشت میلگرد درزگیری شود این بازرسی در قسمت پاشنه و در محل تحقق ریشه ستون انجام می شود و تا سقف بالایی ادامه می یابد که اطلاع از این مساله در رابطه با بستن درز انقطاع بسیار مهم و کارآمد است.

بستن درز انقطاع در ساختمان های فولادی

برای بستن درز انقطاع در ساختنا های فولادی بهتر است بدانیم که  در ساختمان های فولادی در طول صفحه پایه ستون ها همه این موارد تحت کنترل است و برای این کار ابتدا باید شکل ستون را روی صفحه پایه ترسیم کرد و ابعاد را کنترل کرد و در این ساختمان ها بتن.

درپوش ستون برداشته می شود، به این معنی که برش درز در مثال بالا و در ساختمان های فولادی پانزده سانتی متر محاسبه می شود. این یک نوع  بستن درز انقطاع آب بندی لاستیکی است. اولین مثال Arcils است.

(R-Seal) برای آب بندی و درزبندی درزهای انبساط و انقباض مناسب است.

آرسیل در بستن درز انقطاع ساختمان

یکی مواد مهم در بستن درز انقطاع ساختمان ها آرسیل است که در اصل آرسیل نوعی لاستیک ترکیبی طبیعی است که دارای انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی بالایی برای بازگشت به حالت اولیه است و به طور دائم تغییر شکل نمی دهد.

از جمله خواص این ماده در بستن درز انقطاع می توان به آب بندی کامل و دائمی، انعطاف پذیری بالا، قابلیت اتصال با ایزوگام، چسبندگی کامل به اکثر مواد مختلف، مقاومت عالی در برابر اشعه UV، خستگی و نفوذ آب، مقاومت بالا در برابر بخار آب، قابلیت تطبیق پذیری اشاره کرد.

از نظر طول و عرض بسیار عالی، مقاومت عالی در برابر دماهای بالا و پایین و قابل استفاده بر روی تمامی سطوح افقی و عمودی.

مقالات پیشنهادی: آب بندی نمای کامپوزیتترمیم نما

ارسیل 20، 30، 40، 50 سانتی متر عرض و 2-1.5 میلی متر ضخامت، 25 متر طول دارد. ارسیل دمای 30- تا 150+ درجه را تحمل می کند. این ماده در کنار کاربردی که در بستن درز انقطاع بین ساختمان ها دارد کاربرد دیگری نیز در پشت بام، آشپزخانه، تراس، استخر و مکان های دیگر استفاده می شود.

همچنین از این ماده در بالای سازه های افقی و عمودی و دیوارهای انبار بتنی، دمای سرد را هنگام برش بتن در فونداسیون ها و دیوارهای برشی، بالکن ها و جان پناه ها، انتظار برای طلوع، مقاطع، مقاطع نصب برنامه ریزی شده کنار و سقف می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *