انواع مختلف مشاغل دسترسی به طناب:

خواه یک کوهنورد سنگین باشید که می خواهید سرگرمی خود را به یک حرفه تبدیل کنید ، یا یک کارگر ساختمانی هستید که می خواهید از محدودیت های پولادین داربست جدا شود ، مطمئناً در صنعت مشاغل دسترسی به طناب فرصت های شغلی مهیج زیادی برای شما وجود دارد.

با این حال ، برای افرادی که قصد ورود به این زمینه را دارند ، ممکن است در انواع مشاغلی که شامل دسترسی به طناب است ، سردرگمی ایجاد شود.

کار در ارتفاع و و سختی ها و دشواری ها

کار در ارتفاع و و سختی ها و دشواری ها

دقیقاً کار دسترسی به طناب چگونه است؟

مشاغل دسترسی به طناب از لحاط کیفی با یک دیگر متفاوت است با توجه به مسئولیت ها و فرصت های گسترده ای که با کار در ارتفاع فراهم می شود ، تکنسین های دسترسی به طناب از انواع مهارت ها و صلاحیت ها حمایت می کنند. این را اینگونه بیان کنید: هر کاری که باید در مکان های بلند یا محدود انجام شود .

احتمالاً به تکنسین های دسترسی به طناب احتیاج دارد. به عنوان مثال ، در اینجا در Martin Castle Ltd ما خدماتی را شامل می شویم که شامل تعمیر و نگهداری ساختمان ، ایمنی صنعتی و حتی تقلب در تولید در دستگاه های فیلم و تلویزیون است.

مهم است که به یاد داشته باشید که دسترسی به طناب نوعی موقعیت کار ( راهی برای انجام کارها) است نه یک کار به تنهایی. به همین ترتیب ، مشاغل دسترسی به طناب تحت هیچ حرفه و صنعت خاصی قرار ندارند.

با پیشرفت شغلی خود ، ممکن است از طریق چندین نقش در تعدادی از بخشهای مختلف تجربه کسب کنید. در نهایت ، این مسئله فقط “انجام” دسترسی به طناب نیست ، بلکه مسئله این است که شما با دسترسی به طناب چه کاری انجام می دهید .

در این پست ما می خواهیم طعم مشاغل و مهارت های معمول مربوط به کار دسترسی به طناب را به شما ارائه دهیم ، امیدوارم اثبات کنیم که صنعت ما در طول مسیر چقدر پویا و مهیج است.

قبل از بررسی صنایع خاصی که در آنها از دسترسی طناب استفاده می شود ، باید یکی از جنبه های اساسی کار دسترسی به طناب را بررسی کنیم .

دسترسی به طناب در ارتفاع

دسترسی به طناب در ارتفاع

 

یک لیست شغلی معمول در دسترسی به طناب بیان می کند:

مدارک لازم برای انجام کار در مبحث مشاغل دسترسی به طناب:

با توجه به مورد اول ، کار در ارتفاع معمولاً نیاز به یک صلاحیت از انجمن تجارت بین المللی دسترسی به طناب (به طور خلاصه IRATA) دارد. این مدارک با تکمیل دوره های آموزش استاندارد در سطوح مختلف که شامل همه چیز از مانور دسترسی به طناب و روش های نجات ، بازرسی تجهیزات و مقررات ایمنی است ، کسب می شود. با ید این را در نظر بگیریم مشاغل دسترسی به طناب بیار خطر ناک بوده و افراد باید آموزش های لازم را در جهت آموزش این شغل گزرانده باشیم.

در مورد مورد دوم ، نقش شما می تواند از تمیز کردن ، آجرچینی ، کارهای ساختمانی در مقیاس بزرگ باشد – هر آنچه که بیشتر به شما مناسب است!

غالباً ، کار دسترسی به طناب به مواردی بیش از صلاحیت IRATA نیاز ندارد. شغل موجود ممکن است در زمینه های دیگر مانند ساخت و ساز یا جوشکاری مهارت لازم داشته باشد. اگر قبلاً در یک تجارت خاص تجربه داشته اید و می خواهید مهارت های خود را در چالش های جدید به کار بگیرید ، ممکن است ارزش گذراندن آموزش دسترسی به طناب را به عنوان گامی در جهت گسترش کار خود داشته باشد.

از طرف دیگر ، اگر چنین تجربه ای ندارید ، صلاحیت IRATA مکانی عالی برای شروع در هنگام ورود به صنعت است. همانطور که خواهیم دید ، مشاغل سطح 1 IRATA برای مبتدیانی که در ارتفاع کار می کنند و می خواهند طنابهای این صنعت را بیاموزند (بله ، جناس کاملاً در نظر گرفته شده) بدون نگرانی از داشتن مهارتهای اضافی در زمینه های دیگر ، در دسترس است.

نمایی زیبا از راپلکار در ارتفاع

نمایی زیبا از راپلکار در ارتفاع

صنایع ژئوتکنیک:

برخی از هیجان انگیزترین کارهای دسترسی به طناب در طبیعت مادر اتفاق می افتد. کسانی که در صنایع ژئوتکنیک کار می کنند معمولاً در صخره ها ، در اعماق غارها و کنار جاده های شیب دار قرار دارند.

از آنجا که بسیاری از سازه های طبیعی با استفاده از داربست غیرقابل دستیابی هستند ، تکنسین های دسترسی به طناب معمولاً بهترین راه حل در مورد ایجاد ثبات در کنار صخره ها یا جلوگیری از ریزش سنگ و همچنین محافظت از توده های زمینی قابل توجه در برابر فرسایش هستند.

این کار معمولاً شامل ترکیبی از مقیاس گذاری ، سوراخکاری ، کابل کشی ، مش بندی و بازرسی از سازه های طبیعی است که غالباً با هدف تثبیت ، حفظ یا ساخت آن سازه ها انجام می شود. به عنوان مثال صنایع راه و راه آهن ، برای نصب تورهای سقوط سنگ و حصار گرفتن در کنار خاکریزها ، به شدت متکی به تکنسین های دسترسی به طناب هستند.

این مشاغل برای کسانی که سابقه سنگ نوردی و کوهنوردی دارند – افرادی که محیط طبیعی سرزمینشان آشنا است ، مناسب ترین کارها خواهد بود. بعلاوه ، اگر ایده محافظت و حفظ فعالانه طبیعت را جذاب می دانید ، نیازی به ذکر نیست که روزانه در زیبایی آن غوطه ور می شوید ، مشاغل دسترسی به طناب در زمینه ژئوتکنیک ممکن است برای شما مناسب باشد.

صنایع دریایی:

با چنین فضای محدود و شرایط سختگیرانه ایمنی ، سیستم عامل های دریایی اغلب به خدمات تخصصی کارگران دسترسی به طناب نیاز دارند. در نتیجه ، تقاضای زیادی برای دسترسی به طناب در سکوهای نفتی و سکوهای گاز وجود دارد.

وظایف تکنسین های دسترسی به طناب در دکل ها بسته به تجربه و شرایط بسیار متفاوت است ، اما برخی از مشاغل بالقوه دریایی شامل موارد زیر است:

مشاغل نگهداری (جوشکاری ، آبکاری ، زنگ زدایی ، رنگ آمیزی ، تعمیر کار)
مشاغل بازرسی (نظرسنجی پوشش ، کنترل کیفیت ، بازرسی ایمنی)
مشاغل ساختمانی (تقلب ، اتصالات لوله ، کار برق)
مشاغل دسترسی به طناب در دریا برای کم تجربه ترین کارگران نیست. طبق IRATA ، “بسیاری از تکنسین های دسترسی به طناب دریایی دارای مدارک تخصصی مربوط به کار مربوط به بازرسی و نگهداری هستند” و همچنین شرایط لازم در دسترسی به طناب .

هیچ رازی نیست که کار بر روی دکل ها می تواند کار سختی باشد که با ساعات طولانی و حتی دوره های طولانی تر از خانه همراه است. اما همچنین مخفی نیست که مشاغل خارج از کشور می توانند بسیار سودآور باشند ، آنچه را که می خواهید از آن استفاده کنید.

 

سازه های ساخته شده:

زمین ، بسیاری از مشاغل دسترسی به طناب را می توانید پیدا کنید که شامل کار بر روی سازه های ساخته شده توسط بشر باشد مانند برج ها ، پل ها ، دکل های رادیویی یا سدها است.

از آنجا که ساختمانهای معاصر به طور فزاینده ای مرتفع و پیچیده می شوند ، نیاز به خدمات دسترسی طناب مخصوص به همان اندازه در حال شکوفایی است. از این گذشته ، حتی ساختمانهای غیرمعمول نیز باید به طور کارآمد تمیز و تعمیر شوند.

همانند صنایع فراساحل ، این مجموعه از کارها شامل طیف وسیعی از نقشهای صنعتی از جمله بازرسی ، نگهداری ، ساخت و ساز و غیره است. به عنوان مثال ، اگر شما یک سنگ تراش ماهر هستید ، آموزش دسترسی به طناب می تواند منجر به یک کار بازگرداندن بناهای تاریخی شود. یا اگر یک نقشه بردار واجد شرایط هستید ، ممکن است به زودی خود را در یک معیار آسمان خراش در دبی ببینید. هنوز ، شرایط اضافی ضروری نیست .

بسیاری از مشاغل هیجان انگیز مناسب برای تکنسین های سطح 1 IRATA وجود دارد ، مانند نقاشی و تمیز کردن ساختمان های عجیب در شهرهای بزرگ.

قراردادهای دسترسی به طناب را می توان در صنعت اوقات فراغت یافت ، جایی که پارک های موضوعی پیچیده نیاز به نگهداری و بازرسی مداوم دارند. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزار دسترسی به طناب را در پست قبلی وبلاگ ما در این باره بخوانید .

سازه هایی که میتوان به وسیله ی راپلکلران ساخته شود

سازه هایی که میتوان به وسیله ی راپلکلران ساخته شود

صنایع انرژی

در بخش انرژی ، جایی که نیروگاه ها ، پالایشگاه ها ، مزارع بادی و قطب های آب و برق به طور مداوم به کارهای تعمیر و نگهداری در ارتفاع نیاز دارند ، تعداد زیادی مشاغل دسترسی به طناب در دسترس است. با استفاده از این ساختارها ، دسترسی به طناب جایگزینی  برای روشهای سنتی دسترسی فراهم می کند که ممکن است کار مداوم را مختل کرده و خطرات ایمنی را به همراه داشته باشد.

هر جا انتقال و توزیع انرژی انجام می شود ، ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است ، بنابراین بازرسی ها و آزمایشات ایمن در مناطقی از محل که دسترسی به آن دشوار است ضروری است. به همین ترتیب ، بازرسان باتجربه دسترسی به طناب نقش زیادی در نظارت و نگهداری ایمن صنایع انرژی ما دارند.

آموزش و نظارت

مانند هر شغل یا مهارتی ، دسترسی به طناب نیز باید توسط متخصصان این حوزه آموزش داده و ارزیابی شود. این متخصصان مربیان ، سرپرستان و مربیانی هستند که دوره های دسترسی به طناب را آموزش می دهند و تیم های فنی را هدایت می کنند.

هر کاری که شامل کارگران دسترسی به طناب باشد نیز به یک ناظر احتیاج دارد. وظایف اصلی ناظر اطمینان از رعایت الزامات ایمنی ، بررسی ایمن بودن کلیه تجهیزات و تقلب ها و همچنین آموزش دقیق هر یک از اعضای تیم و به روز بودن قوانین فعلی است.

برخلاف مشاغل صنعتی و فنی که دسترسی به طناب به سادگی روشی برای انجام سایر وظایف است ، مربیان و سرپرستان دسترسی به طناب را موضوع کار خود می دانند. این مشاغل رقابتی و دشوار است و برای راه اندازی آنها نیاز به سالها تجربه و یک سطح سطح 3 IRATA دارد! به همین ترتیب ، افرادی که در دسترسی به طناب به دنبال تغییر شدید پیچ ​​هستند ، ممکن است راهنمای کوهنوردی یا مربی سنگ نوردی شوند.

 

باید مشخص شود که صنعت دسترسی به طناب واقعاً چند وجهی است ، نه تنها از نظر مسئولیت ها و فرصت های کاری ، بلکه از نظر مکان های فیزیکی و تجارب زندگی. در پاسخ به این سوال که شغل دسترسی به طناب چگونه است ، پاسخ واحدی ندارد.

ما می دانیم که مسئولیت ها و وظایف یک شغل خاص در دسترسی به طناب ممکن است باشد ، این کار همیشه با شرایط صحیح شروع می شود.
ما در مستر راپل  به ارائه دوره های آموزشی کامل به کارگران و کارفرمایان در این صنعت منحصر به فرد ، کمک خواهیم کرد  و به آن ها تجربه و سابقه ، اختصاص داده ایم.

 

سنگ نمای ساختمانی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *