ایمنی کار در ارتفاع چیست؟

کار در ارتفاع به هر کاری گفته می شود که در آن فرد ممکن است به طور بالقوه سقوط کند و به خود آسیب برساند. این می تواند از یک نردبان ، لبه سقف ، از طریق یک دهانه روی زمین باشد ، حتی یک اسکله بارگیری نیز می تواند در ارتفاع کار کند. در صنعت کلی ، برای هرگونه تغییر قد از 4 فوت یا بیشتر ، به حفاظت از سقوط نیاز دارد. در اینجا ده نکته ایمنی برای کمک به کاهش خطر کار در ارتفاع آورده شده است.

8 نکته کار در ارتفاع :

چه هر روز در ارتفاع کار کنید یا هر چند وقت یک بار ، تمرکز ایمنی کار در ارتفاع شما در آن زمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

1. از نرده استفاده کنید:

هر وقت می توانید از نرده استفاده کنید. نرده نوعی محافظت غیرفعال است ، ساده ترین و توصیه شده ترین راه برای ایمن نگه داشتن کارگران در حین دستیابی به انطباق است. هیچ آموزش یا تجهیزات اضافی مورد نیاز نیست زیرا آنها در واقع برای حفظ امنیت خود کاری لازم ندارند تقریباً برای هر سبک از پشت بام سیستم نرده مانند نرده غیر نفوذی ، نرده نصب شده روی پاراپت ، نرده سقف فلزی و موارد دیگر وجود دارد.

صرف نظر از اینکه از چه نوعی استفاده می کنید ، یک بار در جای خود قرار خواهید گرفت که ریل ها ساده ترین سیستم محافظت در برابر سقوط هستند.

2. Prope PPE را انتخاب کنید :

اگر می خواهید از سیستم های سقوط شخصی سقوط (PFAS) استفاده کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که تجهیزات مناسب را در ایمنی را انتخاب کرده اید. تمام مهاربندی های تمام بدن که مطابق با استانداردهای ANSI هستند ، علی رغم هزینه تمام شده ، همان عملکرد را نیز خواهند داشت.ایمنی کار در ارتفاع باید در هر شرایطی نیز رعایت شود

اختلاف قیمت می تواند چیز اضافی برای شما ایجاد کند. مطمئناً ، گاهی اوقات فقط یک نام است ، اما بار دیگر عملکردی است که شما در حال بدست آوردن یا فداکاری آن هستید ، مانند حلقه های اضافی D ، مواد ضد آتش ، یا طراحی بدون قوس. گاهی اوقات ، یک مهار گران تر به راحتی ساخته می شود زیرا راحت تر ساخته شده است.

بندها نیز باید به درستی انتخاب شوند بسته به ارتفاعی که در آن کار می کنید ، یک بند با دستگاه کاهش سرعت ممکن است از کارگر شما محافظت نکند. در عوض ، یک بند قابل جمع شدن ممکن است لازم باشد.

3.ایمنی بودن طناب کار در ارتفاع:

مهم نیست اگر سیستم ها فرسوده شوند تا جایی که از کار بیفتند.بندها باید سالانه ، بازرسی شوند. با این حال ، PPE باید قبل از استفاده توسط کاربر بررسی شود.

این مهم است که هر کسی که ممکن است از این دستگاه ها استفاده کند ، بفهمد به دنبال چه چیزی است ، چه چیزی قابل قبول است یا نه ، و اقدامات لازم در صورت وجود یک مشکل وجود دارد. بررسی قبل از استفاده نیازی به زمان زیادی ندارد اما باید دقیق باشد. این مرحله می تواند تفاوت بین مرگ و زندگی باشد.

4. اطمینان حاصل کنید و فاصله سقوط را شناسایی کنید :

شما می توانید تمام تجهیزات محافظت در برابر سقوط را در دنیا پیدا کنید ، اما اگر قبل از برخورد با چیزی نتواند درگیر شود ، بی معنی است. به نظر می رسد این جمله مانند یک جمله “عقل سلیم” باشد ، اما شما تعجب می کنید که اشتباه گرفتن این قسمت آسان است.

برای اطمینان از ایمنی ابتدا باید مسافت 3.5 ‘را برای محاسبه استقرار دستگاه کاهش سرعت خود اضافه کنید. در حال حاضر این بدان معنی است که یک بند برابر است با 9.5 “قطره . این خبرهای بسیار بدی است. فاصله سقوط واقعی شما نه تنها باید شامل طول بند بند هنگام نصب باشد بلکه طول بدن زیر حلقه D و هر افتادگی در سیستم مهار و لنگر را نیز شامل شود.

قبل از اینکه بتوانید از یک بند 6 “با دستگاه کاهش سرعت استفاده کنید ، روی حداقل 18.5” حساب کنید. قبل از نیاز به استفاده از سیستم ، حداقل فاصله برای فاصله سقوط را به درستی محاسبه کنید.

5.یک نقطه اتصال قابل قبول انتخاب کنید:

در این مرحله ، شما ممکن است متوجه شوید که در هنگام ایمنی سقوط ، عوامل زیادی در آن دخیل هستند ، به ویژه PPE. خوب ، ما تازه داریم وارد آن می شویم. اگر نقطه لنگر بار را تحمل نكرد ، مجهز به بند و بند مناسب چیست؟ پاسخ هیچ یک است.

چه چیزی لنگر قابل قبول را تشکیل می دهد؟ این یک لوله پی وی سی نیست. و همچنین یک قطعه فولادی تزئینی در پشت بام نیست. نقطه لنگر فقط در صورتی قابل قبول است:

که توسط مهندس حرفه ای طراحی شده و تأیید شده است که بارهای مورد انتظار را محاسبه کرده باشد. به وضوح می تواند یک بار 5000 پوندی را تحمل کند.

6. تجهیزات مناسب ایمنی کار در ارتفاع :

همانطور که مهاربندی ها برای همه مناسب نیستند ، همچنین راه حل های محافظت در برابر سقوط نیز خیلی مناسب نیستند. در برخی شرایط ، داربست بهترین راه حل برای کار در ارتفاع است. این ممکن است برای نقاشی یک خانه یا شستن پنجره های سطح پایین باشد.
در این صورت ، احتمالاً می توانید داربست را به نرده مجهز کنید و به راحتی محافظت از سقوط خود را راحت تر کنید. در مواقع دیگر ، داربست غیرقابل انجام است و خود را در بالابر خواهید دید.

بسته به نوع آسانسور ، ممکن است نیازی به استفاده از مهاربند و بند نباشید (یا مثلاً هنگام استفاده از بالابر قیچی). در مواقع دیگر ، از نردبان استفاده خواهید کرد ، در آن زمان شرایط محافظت در برابر سقوط پیچیده تر می شود. ما پایین تر در مورد آن صحبت خواهیم کرد. داربست قابل حمل و بادوام می تواند مانند سیستم Easi-Dec جایگزین کار از نردبان شود .

در پایان ، مهم است که وضعیت خود را بشناسید و اینکه چه نوع سیستم ارتفاعی مورد نیاز است ، این می تواند یک نردبان ، داربست ، بالابر یا هر راه حل دیگری باشد.

7. اطمینان از استفاده مناسب از آسانسورها:

روش های زیادی وجود دارد که در آن هنگام کار با بالابر مشکلی پیش می آید ، بنابراین در اینجا وارد عمل واقعی نخواهم شد با این حال ، ما باید در مورد حفاظت از سقوط در مورد بالابرها بحث کنیم . نکته ای که غالباً از آن غافل می شود این است که هر کسی که در یک بوم لیفت ، در هر زمان و ارتفاع قرار دارد ، باید به درستی از کار بیفتد.

8- از نردبان به طور مناسب استفاده کنید:

فقط تصور نکنید که چون در خانه نردبان دارید ، می دانید چه کار می کنید. می دانید آنها در مورد فرض چه می گویند؟ مردم را مجروح می کند. نردبان ها در منشأ بسیاری از حوادث صنعتی و محل کار قرار دارند ، فقط به این دلیل که استفاده از آنها را مسلم می دانیم.
با نردبان آشنا هستند. شما با استفاده از آنها چراغ های کریسمس خود را آویزان می کنید ، اتاق نشیمن را رنگ آمیزی می کنید ، رسیدن به لامپ کلاه بالا را بسیار آزار دهنده تغییر می دهید و ناودان ها را تمیز می کنید. ما آنقدر زیاد از آنها استفاده می کنیم که باید بدانیم چه می کنیم زیرا قبلاً هرگز صدمه ای ندیده ایم ، درست است؟
نردبان خطرناک است. در صورت استفاده نادرست ، آنها واقعاً خطرناک هستند. قبل از استفاده از نردبان ، بررسی کنید که آیا آنها بهترین راه حل برای انجام کار هستند یا نه. سپس اطمینان حاصل کنید که کارمندان شما برای استفاده صحیح از نردبان آموزش دیده اند. به همین سادگی که فکر می کنید نیست. برای کار با نردبان ایمن ،

آموزش ، آموزش ، آموزش در مجموعه ضوابت ایمنی کار در ارتفاع:

در پاراگرافهای مختلف بالا ذکر شده است ، اما نمی توان آن را به اندازه کافی تأکید کرد. اگر می خواهید کارمندانتان در ارتفاعات با خیال راحت کار کنند ، باید آموزش کافی دیده شوند. قانون نه تنها آموزش را الزامی می کند ، بلکه وقتی شخص می خواهد بدون آگاهی مناسب از خود در ارتفاع محافظت کند ، جای اشتباه و سردرگمی بیش از حد وجود دارد. سقوط سال به سال قاتل اصلی ساخت و ساز است.
این فقط در ساخت و ساز نیست. بسیاری از افراد در صنایع مختلف دیگر نیز بر اثر حوادث پاییزی جان خود را از دست می دهند. کارمندان خود را با دانش لازم برای ایمن نگه داشتن خود مسلح کنید.

کار ایمن در ارتفاع نیاز به آموزش مناسب ، تمرکز و رعایت نکات ایمنی مناسب دارد. استفاده از میانبرها و رضایت خاطر می تواند منجر به آسیب جدی یا تصادفات مرگبار شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چه اقداماتی را می توانید برای کاهش خطرات سقوط خود انجام دهید ، برای مشاوره رایگان با تیم متخصص ایمنی سقوط ما تماس بگیرید.

 

سنگ نمای ساختمانی
1 reply

تعقیب

  1. […] کاهش فاصله سقوط استفاده می شود. از آنجا که جلوگیری از کار در ارتفاع به دلیل ایمن ترین مهمترین سلسله مراتب است ، این روشهای […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *